Reklama

Oszczędza tylko 2% kobiet na świecie. Sprawdzone patenty, które uporają się z cellulitem

Pojawia się na udach, pośladkach, brzuchu oraz piersiach, pokrywając gładką strukturę ciała nierównościami i fałdkami. Cellulit, zwany także pomarańczową skórką, to problem dotykający od 85 do nawet 98% kobiet na całym świecie. Ukryty pod grubymi warstwami ubrań jesienią i zimą, wiosną i latem zaczyna spędzać sen z powiek. Sprawdź domowe sposoby, które pomogą w zdrowy sposób zniwelować problem.

  • Jedną z najczęściej wymienianych przyczyn powstawania cellulitu jest nadwaga. Okazuje się, że istnieje wiele czynników, które mają bezpośredni wpływ na skórkę pomarańczową. Najczęściej są uwarunkowane genetycznie.
  • Do nasilenia problemu dochodzi u osób, które regularnie palą papierosy oraz piją alkohol. Obie używki zaburzają prawidłowe mikrokrążenie oraz negatywnie wpływają na metabolizm lipidów.
  • Po wykonaniu domowych zabiegów antycellulitowych warto potraktować skórę zimną wodą. Krioterapia świetnie działa na cellulit, zmniejszając ilość komórek tłuszczowych.

Reklama

Skąd się bierze cellulit?

Cellulit to nic innego jak swego rodzaju defekt tkanki łącznej. Uznaje się go za chorobę cywilizacyjną, na którą wpływ mają nie tylko geny, ale także siedzący styl życia, nieodpowiednia dieta oraz przyjmowanie leków hormonalnych. Statystycznie, problem częściej dotyka kobiety niż mężczyzn. Najczęściej dostrzeżemy go w obrębie ud, pośladków, brzucha i ramion. Co ciekawe, defekt ten występuje głównie u Europejek. Oszacowano, że Azjatki o wiele rzadziej zmagają się z cellulitem.

Podłoże, na którym powstaje skórka pomarańczowa, warunkuje jej rodzaj. Pierwszy to cellulit wodny, czyli twardy. Wywołuje go nadmierne nagromadzenie wody oraz toksyn w tkankach podskórnych. W konsekwencji dochodzi do nierównego rozmieszczenia lipidów. Co ciekawe, najczęściej dotyka osoby utrzymujące stałą wagę. Za cellulitem tłuszczowym stoi rozrost komórek tłuszczowych, prowadzący do powstania podskórnych grudek. Konsekwencją takiej sytuacji jest uciskanie naczynek, utrudniające usuwanie toksyn i wody. Dotyka przede wszystkim osoby, które zrezygnowały z aktywności fizycznej lub bardzo szybko straciły sporo kilogramów.

Sprawdź: Mity na temat cellulitu, o których musisz wiedzieć

Moc drzemiąca w kawie - domowy peeling antycellulitowy

Produkty przeznaczone do walki z cellulitem łączy jedno - niemal wszystkie w swoim składzie zawierają kofeinę. To właśnie ona wykazuje właściwości stymulujące spalanie nagromadzonego tłuszczu, a także poprawia mikrokrążenie skórne. Jej działanie obejmuje także usuwanie toksyn z organizmu, które w pewnym stopniu także przyczyniają się do powstania pomarańczowej skórki. Pozostałe po parzeniu kawy ziarna silnie złuszczają naskórek, poprawiające jego ogólny wygląd oraz koloryt.

Jak wykonać domowy peeling z kawy? Potrzebujemy do niego jedynie czterech składników, a główny pozyskamy po porannym parzeniu pobudzającej kawy. Jakich produktów potrzebujemy?

  • ½ filiżanki fusów z kawy
  • 1 łyżeczkę cynamonu
  • 2 łyżki cukru lub soli gruboziarnistej
  • 3 łyżki oliwy extra virgin

Wskazane składniki przekładamy do miseczki i dokładnie ze sobą mieszamy. Peeling nakładamy na wcześniej zwilżone wodą miejsca dotknięte cellulitem. Masujemy okrężnymi ruchami, a następnie zmywamy zimną wodą, delikatnie osuszamy i nakładamy krem lub balsam. Odrobina cynamonu dodana do peelingu podbije jego działanie cellulitowe, a także rozgrzeje tkanki.

Sprawdź: 3 minerały, które pomogą ci wyeliminować cellulit

Szczotkowanie na sucho - kluczowy krok pielęgnacyjny

Informacji o niesamowitych i spektakularnych efektach regularnego szczotkowania na sucho nie trzeba szukać daleko. Sam zabieg bez problemu wykonamy w zaciszu domowej łazienki, a przypomina on masaż połączony z peelingiem. Zanim zabierzemy się za niego na poważnie, poświęćmy czas na dobór odpowiedniej szczotki. W sklepach znajdziemy różne kształty, twardości oraz rodzaje włosia. Jak wykonujemy szczotkowanie na sucho?

Masaż za pomocą szczotki odbywa się zawsze od dołu, w kierunku serca. Zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu minut, pozostawiając skórę o wiele gładszą i gotową na przyjęcie dobroczynnych składników. Dlaczego szczotkowanie jest tak skuteczne w walce z cellulitem? Przede wszystkim poprawia krążenie krwi i limfy. Wprowadzenie masażu do wieczornej rutyny pielęgnacyjnej sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna i napięta, a dzięki temu cellulit stopniowo się zmniejsza, aż w końcu, z czasem, staje się niewidoczny.

Mając na uwadze zdrowie oraz higienę, pamiętajmy o każdorazowym czyszczeniu szczotki. W tym celu używajmy jedynie delikatnych preparatów, pozbawionych silnych detergentów. Po umyciu pozostawiamy szczotkę do całkowitego wyschnięcia, a następnie trzymamy w specjalnym woreczku lub zamykanym pojemniku, do którego nie dostanie się wilgoć, kurz oraz inne zanieczyszczenia.

Sprawdź: Jak się pozbyć cellulitu w miesiąc?

Efekty regularnych masaży bańką chińską

Specjalne bańki, którymi wykonamy masaż z powodzeniem dostaniem w sklepach internetowych lub specjalistycznych centrach. Dla osób początkujących pierwszy kontakt z bańką chińską może być nieprzyjemny, a nawet bolesny. Zaleca się stopniowe przyzwyczajanie skóry. Po pierwszym zabiegu zauważymy, że skóra jest zaczerwieniona. Choć nie widać tego na pierwszy rzut oka, zwiększy się jej podatność na wchłanianie składników aktywnych z dedykowanych środków i preparatów antycellulitowych.

Warto pamiętać, że na pierwsze efekty domowych zabiegów trzeba trochę poczekać. Podobnie jest z bańką chińską. Najlepiej wykonywać masaż 2-3 razy w tygodniu, a każda seria powinna trwać ok. 20 minut. Jak się do tego zabrać? Przeprowadzamy go jedynie na oczyszczonej skórze, na którą następnie nakładamy oliwę lub olejek. Ważne, by w trakcie trwania masażu pozostawać w pozycji siedzącej. Delikatnie zasysamy skórę silikonową bańką, a następnie prostymi ruchami przeciągamy po skórze od dołu do góry. Zaczynamy od kostek i kierujemy się w kierunku kolan oraz pachwin.

Sprawdź: Produkty spożywcze do walki z cellulitem

Zadbaj o dietę

Od czego zacząć walkę z cellulitem, by uzyskać wymarzone efekty i pomóc im dłużej się utrzymać? Główną rolę odgrywa zdrowa i dobrze zbilansowana dieta, która zwalczy pomarańczową skórkę od środka. Cierpliwość, konsekwencja i wytrwałość w trzymaniu się wypracowanych nawyków jedzeniowych to klucz do prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów w organizmie. Takie podejście da nam solidne podstawy do osiągnięcia zdrowego wyglądu skóry, a tym samym - zniwelowania nieestetycznego cellulitu.

Jeśli zmagasz się ze skórką pomarańczową i martwisz się o nadchodzący sezon letni, w którym królują krótsze sukienki, postaraj się już teraz znacząco ograniczyć spożywanie tłuszczu, soli, cukru oraz intensywnych i bardzo ostrych przypraw. Ich nadmierna ilość w codziennie spożywanych potrawach negatywnie wpływa na szybszy przyrost tkanki tłuszczowej, a także zatrzymywanie się wody w organizmie.

Które produkty warto wprowadzić do jadłospisu, by przyspieszyć likwidację cellulitu? Sprzymierzeńcami są świeże owoce, m.in. cytryna, ananas oraz grejpfrut, warzywa - szparagi, pomidory, sałata, ziemniaki, oraz produkty bogate w błonnik. Na liście znalazły się m.in. kasze, pieczywo pełnoziarniste i płatki owsiane. Zrezygnuj z gotowania potraw ciężkostrawnych. Zastąp je rybami przyrządzanymi na parze lub duszonym białym mięsem. Doskonałym dodatkiem do posiłku będzie ryż, który przyspiesza tempo przemiany materii.

Pomoc w doborze odpowiedniej diety uzyskasz podczas wizyty u specjalisty. Doświadczony dietetyk bez trudu ustali dietę antycellulitową, która pobudzi krążenie, szybciej oczyści ciało z toksyn i pomoże pozbyć się nagromadzonych wewnątrz szkodliwych substancji. Jeśli chcesz dość szybko zobaczyć pierwsze efekty, postaraj się jeść ok. 4-5 posiłków dziennie.

Sprawdź: Jak pobyć się cellulitu z pomocą cynamonu?

Pamiętaj o nawodnieniu

Zabiegi pielęgnacyjne, dieta oraz zamiana siedzącego trybu życia na częstszą aktywność fizyczną pomaga szybciej zniwelować problem cellulitu. Efekty nie będą tak spektakularne, jeśli zapomnimy o odpowiednim nawadnianiu. Butelka z wodą powinna stale nam towarzyszyć. Regularne nawadnianie nie tylko szybciej wypłukuje toksyny, ale także chroni przed nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie. Zaleca się wypijanie minimum 1,5-2,5 litra dziennie.

Nic tak nie poprawia humoru, jak wyśmienita kawa lub kubek parującej i aromatycznej herbaty. Walcząc o skórę wolną od cellulitu, postaraj się zminimalizować dawkę kofeiny, która działa odwadniająco. Zamiast tego postaw na napary ziołowe, np. pokrzywę lub czystek, a także wodę z dodatkiem ulubionych ziół i owoców. Wystarczy odrobina samozaparcia, by szybko zauważyć pierwsze zmiany.

Sprawdź również:

To istny peeling dla jelit. Nie tylko siemię lniane usuwa złogi

Reaguj od pierwszych chwil. Oto co oznacza biały osad na języku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: cellulit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy