Reklama

Reklama

Pomocne rośliny

Odkąd rozpoczął się sezon grzewczy, powietrze stało się cięższe. Szczególnie da się to odczuć w dużych miastach.

Niepokojące doniesienia na temat smogu w różnych miastach Polski sprawiają, że zastanawiasz się nad rzuceniem wszystkiego i przeprowadzką na wieś.

Niestety, praca, dom, przedszkole i szkoła sprawiają, że trudno podjąć decyzję, która wywróci życie całej rodziny do góry nogami. Pamiętaj, że możesz na własną rękę i własnym sumptem oczyścić powietrze w domu, niekoniecznie kupując drogi sprzęt. Wystarczy, że ozdobisz swoje mieszkanie następującymi roślinami:  

Reklama

  • Paprotka - nasze babcie wiedziały co dobre. W ich pokojach królowały paprocie. Są mało wymagające ale pamiętać trzeba, by trzymać je z dala od okna.  
  • Bluszcz pospolity - wygląda pięknie i potrafi piąć się do sufitu. By pięknie rósł należy trzymać go na parapecie od północnej strony mieszkania. 
  • Skrzydłokwiat - lubi być obficie podlewany. Preferuje cień, gdyż jego delikatne liście narażone są na działanie promieni słonecznych.

Zielone rośliny nie tylko dostarczają tlen, ale również zwiększają wilgotność powietrza i oczyszczają je ze szkodliwych substancji.         


  

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rośliny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje