Reklama

Popularne olejki eteryczne

Istnieje wiele różnych rodzajów olejków eterycznych i zorientowanie się, które z nich przydadzą ci się najbardziej, może nie być łatwym zadaniem. Olejki nie są takie same, każdy ma inne zastosowanie zdrowotne i pielęgnacyjne. Trzeba wiedzieć, których olejków nie należy nakładać bezpośrednio na skórę, a których nie wolno stosować doustnie. Jeżeli nie jesteś pewna, jakie jest działanie olejków, które posiadasz lub chcesz wiedzieć jak ich użyć, oto lista wspaniałych produktów i ich zastosowanie:

Olejek z drzewa różanego

Pozyskiwany jest z olbrzymich drzew różanych występujących w Brazylii. Ma silne działanie antydepresyjne i łagodne właściwości przeciwbólowe. Charakteryzuje się delikatnym korzennym zapachem, który będzie świetnym dodatkiem do domowych odświeżaczy powietrza i dezodorantów. Działa odstraszająca na owady, więc możesz użyć go przed wycieczką do lasu i nie martwić się inwazją komarów.

Olejek z drzewa sandałowego

Może być nakładany bezpośrednio na skórę lub wdychany w ramach aromaterapii. Ma działanie uspokajające, jest także wykorzystywany podczas medytacji. Działa kojąco na niewielkie rany i stany zapalne, oczyszcza infekcje grzybicze na skórze. Olejek z drzewa sandałowego nie może być dodawany do dyfuzora, ponieważ ma zbyt lepką konsystencję.

Reklama

Olejek rozmarynowy

Niezwykłą popularność olejek ten zawdzięcza swojej wielofunkcyjności. Jest używany jako maska do włosów i do zabiegów olejowych, ponieważ wzmacnia i pogrubia włosy, a także stymuluje ich wzrost. Ma także silne działanie antybakteryjne i może być stosowany jako naturalny zamiennik pasty do zębów. Przy regularnym stosowaniu pomaga przeciwdziałać próchnicy, zapaleniom dziąseł i powstawaniu płytki nazębnej. Jako produkt wykorzystywany w aromaterapii, pobudza umysł i zmysły.

Olejek z paczuli

Olejek z paczuli ma bardzo charakterystyczny zapach, niegdyś używany przez osoby prowadzące alternatywny tryb życia, na przykład punkowców i hipisów. Poza tym, olejek ten może być stosowany jako środek przeciw zapaleniom i chorobom skóry, na przykład trądzikowi lub wypryskom.

Olejek rumiankowy

Olejek ten jest jednym z najłagodniejszych, dlatego może być nakładany bezpośrednio na skórę. Co prawda, w przypadku wszystkich olejków eterycznych sugeruje się wykonanie próby na skórze w celu sprawdzenia, czy nie wywołają reakcji alergicznej, ale olejek rumiankowy jest zdecydowanie najbezpieczniejszy. Ma działanie przeciwzapalne i rozkurczowe, więc doskonale sprawdzi się, jeśli doświadczasz nagłych skurczów.

Olejek z bergamoty

Olejek z bergamoty jest kolejnym olejkiem cytrusowym, który poprawia nastrój i działa jak antydepresant. Możesz dodać go do dyfuzora lub wetrzeć go w dłonie i wdychać jego zapach. Używany na skórę, zmniejsza napięcie mięśni i dodaje energii. Musisz jednak uważać, kiedy go używasz, ponieważ sprawia, że skóra staje się wyjątkowo wrażliwa na działanie promieni słonecznych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: olejki | olejki eteryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy