Post niczym eliksir młodości

Czy post stanie się kolejnym dietetycznym trendem, równie popularnym, co diety sokowe? Sądząc po gwiazdach, które decydują się na takie kuracje, a należą do nich m.in. Beyonce, poszczenie może okazać się nowym sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami i upływającym czasem.

Niektóre badania wykazały, że przerywany post nie przynosi żadnych korzyści w porównaniu z codziennymi ograniczeniami żywieniowymi. Jednak z roku na rok przybywa badań, które przemawiają za poszczeniem.

Reklama

Eksperci z Uniwersytetu w Newcastle wskazali np., że post może okazać się tak pożądanym eliksirem młodości, co niedawno potwierdzili również naukowcy z Harvarda.

Jak wskazuje dr Frederic Saldmann, autor książki "Twoje zdrowie w twoich rękach": "osoby poszczące czują się mniej zmęczone, mają bardziej świetlistą i zdrowszą cerę. Zaobserwowano spadek ataków astmy, alergii i reumatyzmu.

"Najnowsze odkrycia podkreślają, że post przyczynia się również do wzmocnienia naszych odpornościowych mechanizmów obronnych. Pomaga w lepszej eliminacji odpadów przemiany materii" - wskazuje w swojej książce ekspert.

Powołując się na badania przeprowadzone na Florydzie, dr Saldmann wskazuje, że cykliczny post zwiększa naturalne wydzielanie sirtuin.

"A przecież te właśnie białka enzymatyczne działające przeciw starzeniu skutecznie uczestniczą w walce ze stanami zapalnymi, cukrzycą, nowotworami" - wyjaśnia. (PAP Life)

autor: Monika Dzwonnik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje