Reklama

Problem z łupieżem, wypryskami? Jest na to rada

Pojawiły się pewne niedoskonałości, które uprzykrzają ci życie? Nie przejmuj się, znajdziesz na nie pomocne kosmetyki

Gdy masz problem z łupieżem, w pozbyciu się białych, nieestetycznych płatków we włosach pomoże ci szampon z określonymi składnikami (np. ketokonazolem, pirytonianem cynku, siarczanem selenu, kwasem salicylowym).

Zlikwiduje on stan zapalny skóry głowy i złuszczy naskórek. Zwykle takiego preparatu nie stosuje się codziennie, tylko podczas kuracji (np. co trzeci dzień przez 3-4 tygodnie).

Jak pozbyć się wyprysków

Skarżą się na nie coraz częściej panie dojrzałe. Lokalizują się one głównie w dolnej partii twarzy i, chociaż nie są liczne, mogą pozostawiać przebarwienia i szpecące blizny.

Jak z nimi walczyć? Przede wszystkim dokładnie oczyszczaj skórę – rano i wieczorem przemywaj ją żelem do skóry wrażliwej. Antybakteryjnych toników używaj tylko punktowo na wypryski, aby nie wysuszyć skóry.

Reklama

Dwa razy w tygodniu pokuś się o peeling. Dzięki temu zaskórniki i wypryski nie będą się tak szybko tworzyły.

Problem z pajączkami


Sieć popękanych naczynek (twarzy, łydkach) potrafi spędzić sen z powiek. Stosuj więc kremy wzmacniające naczynka i zmniejszające rumień (z rutyną, kasztanowcem). Pajączki na twarzy zamaskuje zielony korektor (stosuj go pod podkład).

Kłopoty z potliwością


Wciąż masz mokre pachy, dłonie czy stopy? Myj je w chłodnej wodzie (obkurcza naczynia krwionośne i hamuje wydzielanie potu). Dokładnie osuszaj skórę i stosuj na nią specjalne preparaty, tzw. antyperspiranty. Niektóre z nich stosuje się wieczorem, inne trzy razy w tygodniu (dlatego uważnie czytaj ulotkę dołączoną do opakowania).

Chwila dla Ciebie
Dowiedz się więcej na temat: rada | wypryski | twarz | łupież | peeling
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy