Reklama

Reklama

Ruch chroni przed chorobami

Lekarze mawiają, że aktywność fizyczna może zastąpić leki. Zadbaj więc o zdrowie... w przyjemny sposób!

1. Gimnastyka zapobiega cukrzycy

Przysiady i skłony, "pajacyki" i wszystkie ćwiczenia rodem ze szkolnych lekcji wf. to najlepszy sposób, by ustrzec się problemów ze zbyt wysokim poziomem glukozy we krwi. Gdy mięśnie pracują, wszystkie komórki lepiej ją przyswajają. Nasza rada: ćwicz co 2. dzień (nie rzadziej) i umiarkowanie intensywnie.

2. Pływanie wzmacnia kręgosłup

Gdy pływasz, mięśnie pracują, ale stawy nie są obciążone. Bez obaw możesz też ćwiczyć np. z ciężarkami. Dzięki systematycznym wizytom na basenie poprawi się twoja muskulatura wzdłuż całego kręgosłupa, dzięki czemu będzie on lepiej podtrzymywany. Nasza rada: jak najczęściej pływaj na plecach.

Reklama

3.Spacery pomagają uniknąć nowotworu

Eksperci wykazali, że taki sposób spędzania wolnego czasu (zamiast np. oglądania telewizji) to o 15 proc. niższe ryzyko raka piersi po menopauzie. Najlepiej jest spacerować codziennie przez godzinę lub dłużej. Nasza rada: namów do wspólnych przechadzek partnera - przysłużą się jego zdrowiu, chroniąc przed rakiem prostaty.

4. Taniec jest dobry dla... mózgu

Wyniki badań pokazują, że podczas pląsów w rytm muzyki gimnastykują się nie tylko nasze nogi, ale także mózg, który musi zadbać o właściwą koordynację ruchów, ich odpowiednią kolejność, itp. To może nas uchronić w przyszłości np. przed chorobą Alzheimera. Nasza rada: gdy tylko możesz, próbuj nowych kroków - jest to wyjątkowo korzystne, bo angażuje wiele obszarów naraz.

5. Jazda na rowerze łagodzi depresję

 Pół godziny dziennie energicznego pedałowania i zmartwienia znikają! Z jednej strony taka aktywność odciąga naszą uwagę od problemów - bo musimy skupić się na drodze, prowadzeniu roweru, itp. Z drugiej sprawia, że jesteśmy wystawione na ożywcze działanie światła słonecznego. Nasza rada: zadbaj o wygodne ustawienie siodełka, by np. ból pleców nie zakłócał ci relaksu.Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy