Reklama

Siedem prostych sposobów na polepszenie nastroju

Od czasu przyjścia na świat, nasz mózg nieustannie pracuje, wciąż tworząc nowe połączenia nerwowe. Ważne jest, aby utrzymywać go w dobrej kondycji, gdyż poprawia to nasze ogólne funkcjonowanie. Poniżej znajdziecie kilka sposobów na to, jak utrzymać sprawność umysłu i dobry nastrój na jak najwyższym poziomie.

1. Zadbaj o więcej optymizmu w swoim otoczeniu

Posiadanie optymistycznego domu i stanowiska pracy wspiera twój ogólny nastrój. Dobrym sposobem na stworzenie miejsca bardziej pogodnym jest na przykład zawieszenie zdjęć z wakacji. Miłe wspomnienia sprawią, że chętniej będziesz przebywać w danym pomieszczeniu.

2. Okazuj wdzięczność

Bywa, że nie okazujemy innym wdzięczności tak często, jak powinniśmy. Zabieg ten czyni cię bardziej pogodnym, pamiętaj o tym.

3. Komplementuj innych ludzi

Znajdź czas na mówienie innym komplementów. Nastroi to twój umysł pozytywnie i sprawi, że będziesz bardziej pogodny.

Reklama

4. Zwracaj uwagę na język ciała

Jeżeli chcesz lepiej dogadywać się z ludźmi, zwracaj uwagę na ich język ciała. Możesz ćwiczyć to na przykład obserwując przypadkowych ludzi w komunikacji miejskiej. Zwracaj uwagę także na język ciała swoich znajomych, a po pewnym czasie zauważysz, że wasze kontakty znacznie się poprawiły.

5. Skupiaj się na obiekcie przez 10 minut

Zapewne wiesz, że zawsze powinieneś skupiać się na pracy czy swoich obowiązkach. Ale jeżeli chcesz wspomóc swój umysł, skupiaj się na jakimś losowym obiekcie przez 10 minut dziennie. Poprawi to twoją koncentrację, skupienie i funkcjonowanie mózgu.

6. Pomedytuj

Medytacja sprawia, że człowiek jest bardziej wyluzowany i zrelaksowany. Poprawi także twoje spojrzenie na świat i samoświadomość.

7. Zastanawiaj się, co spowodowało wybuch emocji

Nawet jeżeli nie jesteś osobą emocjonalną, powinieneś czasami zastanowić się, co spowodowało, że jesteś na przykład smutny czy zły. Prawidłowe rozpoznawanie przyczyn swoich uczuć sprawia, że twój mózg pozostaje w lepszej formie.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy