Reklama

Reklama

Skakanka to najlepszy przyrząd do ćwiczeń

Były bokser, Michael Olajide Jr. odpowiada za niebiańskie ciała modelek Victoria's Secret. To on udowodnił, że boks to również sport dla kobiet, które dbają o smukłą sylwetkę. A każdemu, kto chce spalić trochę kalorii i wyciszyć umysł poleca chwycić za skakankę.

Michael Olajide Jr. - to nazwisko, które wypowiada większość czołowych modelek, to do niego zwracają się agencję z prośbą o fizyczne przygotowanie dziewczyn do pokazów mody i to on prowadzi mordercze obozy dla Aniołków Victoria's Secret.

Reklama

Były bokser stał się jednym z najbardziej popularnych i cenionych trenerów, udowodnił również, że boks to sport nie tylko dla twardych facetów.

"Sądzę, że modelki cenią boks, głównie za sprawą efektów, jakie przynoszą treningi. Jest to sport, który przynosi nieoczekiwane efekty. Jednak to, co jest najważniejsze, boks to trening ciała i umysłu. Odnoszę wrażenie, że mamy do czynienia z pokoleniem modelek, które bardzo ciężko pracują nad swoim ciałem. Mówiąc o treningu, mam tu na myśli trening zbliżony do tego, jaki odbywają sportowcy. Dziewczyny traktują swoje ciało jak inwestycję i narzędzie do pracy. Równocześnie za ich sprawą wysyłany jest światu bardzo pozytywny przekaz. Dają bardzo dobry przykład jak należy dbać o siebie" - przyznał Michael Olajide, Jr.

"Skakanie na skakance jest niesamowitym ćwiczeniem, które z jednej strony doskonale wpływa na naszą koncentrację. Poza tym jest to narzędzie, które, jak żadne inne nie daje tak doskonałych rezultatów, jest to ćwiczenie ogólnorozwojowe, angażujące całe ciało. I każdy może je wykonać bez wychodzenia z domu" - przyznaje trener.

Wystarczy przestrzegać kilku zasad. Jak wyjaśnia Michael Olajide, Jr. Skakanka musi mieć odpowiednią długość. Aby to ustalić, należy na środek skakanki stanąć obiema stopami i chwycić za rączki, jej końce znajdować się pod pachami.

"Pamiętajmy, że jeden obrót skakanki to jeden podskok, pięty nigdy nie powinny dotykać ziemi. I nawet, jeśli na początku skakanie nam nie wychodzi, nie poddajemy się" - doradza trener.

Zapytany o spektakularne efekty swoich planów treningowych, przyznaje - że każdy trening jest skuteczny, pod warunkiem, że jego podstawą będzie dyscyplina i systematyczność.

"Jeśli chcemy zmienić swoje ciało, musimy zmienić styl życia. Nie chodzi tu tylko o treningi i dietę, sukces i osiągnięte efekty to wynik dyscypliny. Jeśli nie myślisz o tym w ten sposób, nigdy nie osiągniesz sukcesu" - dodaje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje