Reklama

Reklama

Skuteczne sposoby na chrapanie

Jak pozbyć się problemu, który spędza sen z powiek?

Zmień pozycję

Wiadomo, spanie na plecach sprzyja chrapaniu. Dzieje się tak dlatego, że w takiej pozycji pewne części gardła przesuwają się w dół, co z kolei blokuje swobodny przepływ powietrza i powoduje drgania języczka. Aby temu zapobiec, wystarczy odwrócić się na bok. Jeśli w  czasie snu masz problem z utrzymaniem takiej pozycji, możesz wypróbować polecany przez internautów trik: pod bluzkę od piżamy, na plecach, włóż zwinięte w kłębek skarpetki. Jeśli będziesz chciała położyć się plecach, materiał zacznie cię uwierać.

Pozbądź się złych nawyków

Na efekty trzeba będzie trochę poczekać, ale cierpliwość i wysiłek się opłacą. Przestań pić alkohol przed snem (napoje z procentami rozluźniają mięśnie), rzuć palenie (dym podrażnia gardło i może prowadzić do powstawania stanów zapalnych) i przejdź na dietę. Osoby z nadwagą chrapią zdecydowanie częściej.

Reklama

Posprzątaj sypialnię

W niektórych przypadkach powodem chrapania mogą być alergeny unoszące się w sypialni. Dlatego warto utrzymywać to pomieszczenie w czystości, a także wymienić kołdrę, poduszki  i pościel na takie, które uszyte są z antyalergicznych materiałów. Warto również zainwestować w nawilżacz powietrza.

Zrelaksuj się

Przed snem weź kąpiel z dodatkiem olejku lawendowego czy tymiankowego, posłuchaj muzyki lub poczytaj spokojną, lekką książkę. Nerwowy sen sprzyja chrapaniu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy