Reklama

Słowa, które krzywdzą. Jakich unikać wychowując dziecko?

Umiejętnie rozmawiając z dzieckiem, pokazujemy mu, że poważnie traktujemy nie tylko jego samego, ale również jego problemy, do których ma prawo. Jednocześnie budujemy przekonanie, że chętnie pomożemy w ich rozwiązaniu. Warto stawiać na proste i zrozumiałe komunikaty, ale jednocześnie zachęcać do dalszego dialogu. Mimo że doskonale wiemy, iż moralizatorski ton i długie przemowy nie przyniosą zadowalającego efektu – nie zawsze udaje nam się ich uniknąć. Dużo gorsze może być jednak wypowiadanie konkretnych fraz, takich jak np. „Nie, bo nie”, „Nie mam czasu” czy „Nie przynoś mi wstydu” – a to tylko kilka najbardziej jaskrawych przykładów. Sprawdź, czy wiesz, jakich słów unikać, by nie krzywdzić dziecka.

Jak rozpoznać depresję u dzieci i młodzieży? Dokąd udać się po pomoc? Tego i innych rzeczy możesz dowiedzieć się z naszego e-booka "Depresja u dzieci i młodzieży. Poradnik dla rodziców"

Depresja u dzieci i młodzieży: działaj, zanim będzie za późno. Jak wspierać bliskich i gdzie szukać pomocy? Przeczytaj więcej w magazynie MENTAL

Reklama

Artykuł powstał w ramach akcji #Niech zobaczą, #Niech usłyszą, której partnerem jest Link4 Mama i Tata

Advertisement
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy