Reklama

​Spacery, gimnastyka korekcyjna, taniec - tak będziemy trenować w nadchodzącym roku

Krótkie, intensywne treningi HIIT będą jeszcze krótsze, docenimy potęgę spacerów i przeniesiemy się w czasie do lat szkolnych i zajęć gimnastycznych - to zaledwie kilka z przewidywanych trendów branży fitness na nadchodzący rok.

Zdaje się, że branża fitness niczym nas nie zaskoczy, w końcu pojawiały się już takie propozycje jak joga z kozami. A jednak nowości na nadchodzący rok nie brakuje.

Na popularności na pewno nie straci dobrze znany krótki, ale intensywny trening HIIT. High Intensity Interval Training - trening interwałowy o wysokiej intensywności, który polega na przeplataniu krótkich okresów bardzo intensywnego wysiłku krótkimi okresami umiarkowanego wysiłku. Typowy czas trwania całego treningu HIIT wynosi od kilkunastu do 25 minut. Jego skuteczność potwierdzają również naukowcy, którzy wykazali, że krótki, półgodzinny, intensywny trening, może być równie skuteczny, co godziny spędzone na sali treningowej.

Reklama

Kolejną z proponowanych aktywności będą m.in. spacery. Trend ten wpisuje się w ogólną tendencję "świadomego zwolnienia tempa", która według prognostyków trendów z LSN Global będzie jednym z kluczowych zjawisk w ogólnym nurcie wellness. W przeciwieństwie do nieustannego przekraczania własnych granic i stawania się lepszą wersją siebie, z większą uwagą będziemy się koncentrować na naszym samopoczuciu i szukaniu "przypadkowej" aktywności fizycznej. Zatem "siłownią" staną się schody w biurze czy parki, chętniej będziemy oddawać się długim spacerom.


Nie zabraknie również treningów w stylu retro. Kto pamięta zajęcia z gimnastyki w podstawówce, ćwiczenia na drabinkach i skakanie przez kozła - taki zatarty obraz ze szkolnej sali gimnastycznej może stać się pieśnią przyszłości branży fitness.

Zajęcia gimnastyczne mają nie tylko wprowadzić trochę dziecięcej zabawy, wbrew pozorom będą one treningiem, który doskonale wzmocni naszą siłę, mobilność i koordynację. Można to traktować jak urozmaicony trening funkcjonalny.

Jednym z trendów jest również trening, który ma nie tylko pobudzić nasze ciało, ale również i umysł - swoisty boot camp dla naszego umysłu. Chodzi o to, aby wyjść ze strefy komfortu za pomocą ćwiczeń w stylu obozów przetrwania. Celem takiego treningu jest budowanie odporności psychicznej, a także poprawianie sprawności.

Na popularności zyskają również zajęcia skupione na tańcu. Ten rok pokazał, że każdą jego formę można doskonale przetłumaczyć na język fitness, czego przykładem są zajęcia inspirowane baletem. W nadchodzącym roku jeszcze bardziej dynamicznym i tanecznym krokiem będziemy wkraczać na sale treningowe. Trening połączony z tańcem, to doskonały sposób na poprawienie sobie nastroju, który przy okazji wzmacnia nasze ciało, poprawia koordynację ruchową i wysmukla sylwetkę.

***Zobacz także***

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy