Reklama

Te produkty szkodzą twojej trzustce. Staraj się ich unikać

Trzustka pełni niezwykle ważną funkcję w naszym organizmie. Odpowiada m.in. za prawidłową przemianę materii i wytwarzanie insuliny, która reguluje stężenie cukru we krwi. Niestety często nieświadomie jej szkodzimy, spożywając źle wpływające na nią produkty. Co do nich należy?

Co szkodzi trzustce? Alkohol

Alkohol szkodzi wielu organom w naszym ciele. Należy do nich także trzustka. Jego regularne spożywanie niszczy komórki odpowiadające za wytwarzanie soku trzustkowego, co z kolei prowadzi do stanu zapalnego. Osoby, które mają problemy z trzustką, powinny zatem całkowicie odstawić napoje alkoholowe.

Co szkodzi trzustce? Papierosy

Naszej trzustce nie służy również palenie. Papierosy są szkodliwe dla naszego organizmu z wielu powodów. Według badań naukowców z Uniwersytetu Południowej Danii w Kopenhadze prawie połowa osób cierpiących na zapalenie trzustki była nałogowymi palaczami. 

Reklama

Co szkodzi trzustce? Słodycze

Słodycze i inne produkty zawierające dużą ilość cukru są szkodliwe także dla naszej trzustki. Podnosi on poziom glukozy we krwi, co zmusza organ do niezwykle intensywnej pracy, dlatego nie powinno się regularnie spożywać słodyczy. Należy pamiętać, że podobnie na trzustkę działa syrop glukozowo-fruktozowy.

Czytaj więcej:

Choroby trzustki. Po tym je rozpoznasz

Stworzono "wehikuł czasu" dla komórek nowotworowych. Jak zresetować raka trzustki?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trzustka | produkty szkodliwe dla trzustki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama