Reklama

Reklama

Terapia wizytą w hipermarkecie

Już niedługo ludziom, którzy szukają porady u lekarza w związku z nadwagą i otyłością, lekarze będą przepisywać... wizytę w najbliższym supermarkecie.

Brytyjski koncern Sainsbury's rozpoczął wraz z ministerstwem zdrowia program edukowania klientów w dziedzinie prawidłowego odżywiania się i umiejętności rozpoznawania zastępczych produktów niskotłuszczowych.

Brytyjscy eksperci zgadzają się co do faktu, iż mieszkańcy Wysp nie wiedzą, w jaki sposób zastępować w codziennym menu ulubione ciasteczka świeżymi owocami i warzywami.

Ekspert do spraw żywienia w sieci hipermarketów Sainsbury's Kate Arthur tłumaczy zasady wspólnego projektu: - Sklepowi dietetycy będą kierować klientów w stronę regałów z produktami niskodietetycznymi, będą ich instruować, jak znajdować na półce produkt zastępczy np. ulubionego puddingu. Takie wycieczki z przewodnikiem przejdą też przez chłodnie z mrożonkami owocowymi i warzywnymi. To takie regiony, które warto odwiedzać częściej niż od wielkiego święta.

Reklama

Każdy z nas lubi się uraczyć raz na jakiś czas czymś słodkim, tłustym, ogólnie rzecz biorąc niezdrowym. Musimy jednak pamiętać, że jeśli staje się to codzienną praktyką w naszym organizmie odkładają się szkodliwe produkty i narażamy nasz organizm na różnorakie problemy zdrowotne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wizyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy