Reklama

Reklama

Wegetarianizm przedłuża życie

Wyeliminowanie mięsa z diety może przedłużyć życie o prawie cztery lata, wskazują najnowsze badania. Naukowcy podkreślają, że dieta ma ogromny potencjał medyczny.

Naukowcy ostrzegają, że jedzenie mięsa, na co dzień jest związane z rosnącym wskaźnikiem śmiertelności. Badania wykazują, że u osób, które regularnie jedzą mięso wskaźnik śmiertelności jest wyższy, w porównaniu do osób, które ze swojej diety wykluczyły produkty pochodzenia zwierzęcego.

Jak wskazują specjaliści wegetarianizm pozwala przedłużyć życie o prawie cztery lata.Profesor Brookshield Laurent, z wydziału medycyny rodzinnej i nauk klinicznych w New York Institute of Technology College of Osteopathic Medicine, podkreśla, że wyniki badań potwierdzają to, co wszyscy od dawna wiemy - dieta ma ogromny potencjał zarówno w leczeniu jak i szkodzeniu naszemu zdrowiu.

Reklama

- Te kliniczne poparte dowody, mogą pomóc lekarzom przekonać pacjentów o tym, jak ważną rolę w ich życiu odgrywa dieta. Ta wiedza, ale również jej praktyczne zastosowanie mogą prowadzić do poprawy zdrowia, i stać się kluczową kwestią w profilaktyce zdrowia - podkreśla prof. Laurent. (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy