Reklama

Właściwości lecznicze folii aluminiowej

Folia aluminiowa jest niezbędna w kuchni. Niemal zawsze mamy ją pod ręką, by zapakować kanapki lub owinąć mięso w piekarniku. Folia ma właściwości izolujące i przepuszczające ciepło, dlatego pomaga regulować przepływ energii. Właśnie z tego względu jest wykorzystywana nie tylko w kuchni, lecz również w celach leczniczych. To szybki i skuteczny sposób na walkę z niektórymi dolegliwościami.

1. Bóle stawów

Folia aluminiowa łagodzi ból, który towarzyszy na przykład zapaleniu stawów. Miejsce bólu należy owinąć błyszczącą stroną folii (izoluje ona ciepło), a następnie bandażem, by folia się nie osuwała. Opatrunek pozostawić na kilka godzin. Powtarzać przez 10 dni, a następnie zrobić dwutygodniową przerwę i obserwować, czy zabiegi przyniosły poprawę. Jeśli to konieczne, powtórzyć serię.

2. Oparzenia

Folia aluminiowa skutecznie radzi sobie z drobnymi oparzeniami. Ranę należy obmyć zimną wodą, delikatnie wysuszyć i posmarować kremem na oparzenia. Opatrzyć gazą, a następnie folią aluminiową. Aby zabezpieczyć folię przed osuwaniem się, całość opatrunku owinąć bandażem. Stosować do momentu, aż ból ustanie.

Reklama

3. Przeziębienie

W sezonie jesienno-zimowym przeziębienie dopada nas bardzo często. Zamiast za każdym razem sięgać po antybiotyk, lepiej wypróbować alternatywne, domowe i mniej inwazyjne sposoby leczenia. Wystarczy owinąć stopy kilkoma warstwami folii aluminiowej i pozostawić na godzinę. Następnie ściągnąć folię na dwie godziny i po tym czasie powtórzyć cały proces. Po tygodniu stosowania się do tych zaleceń, po przeziębieniu nie powinno być śladu.

4. Zmęczenie

Folię aluminiową należy pociąć w paski i włożyć do zamrażarki. Kiedy dopada nas zmęczenie, schłodzone kawałki folii położyć na czole lub policzkach. Ten łatwy zabieg szybko eliminuje zmęczenie i senność.

5. Rwa kulszowa

Rwa kulszowa, czyli atak korzonków nerwowych, to dotkliwy ból w dole pleców przesuwający się wzdłuż pośladków i biodra, przez uda i łydki aż do stóp. Częste ataki rwy kulszowej należy skonsultować z lekarzem, jednak w chwili ataku można zastosować folię aluminiową w celu zminimalizowania bólu. Należy owinąć nią stopy i pozostawić na kilka godzin. Zabezpieczyć bandażem, by folia się nie osuwała. Powtarzać przez kilka dni.

7. Ból fantomowy

Ból fantomowy to ból odczuwany w miejscu, w którym nie nastąpiły zmiany chorobowe, lub które nie zostało uszkodzone w mechaniczny sposób. Występuje również po amputacjach. Aby zminimalizować ból wystarczy dotknięte bólem miejscem owinąć folią aluminiową.

6. Blizny pooperacyjne

Zastosowanie folii aluminiowej pomaga również zmniejszyć blizny, które często pozostają po urazie lub zabiegu chirurgicznym. Owinięcie miejsca, gdzie powstała blizna sprawia, że skóra szybciej się regeneruje.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: folia aluminiowa zastosowanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy