Reklama

Woda brzozowa do picia: Właściwości i zastosowanie

Woda brzozowa to cenny produkt, który powszechnie jest stosowany w medycynie ludowej. Jej właściwości spowodowały, że coraz częściej jest spotykana nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością, ale także w zwykłych spożywczakach albo marketach. Skąd wzięła się taka popularność? Wszystko ze względu na jej bogaty skład, który nie tylko obfituje w witaminy i minerały, ale także w przeciwutleniacze, które poszerzają spektrum działania wody brzozowej. Jeśli nie mieliśmy okazji jeszcze jej spróbować, to warto się do niej przekonać. Woda brzozowa do picia: jakie ma właściwości? Podpowiadamy.

Czym jest woda brzozowa?

Woda brzozowa to nic innego, jak pozyskiwany z brzozy sok, który początkowo jest przezroczysty, ale z czasem zmienia swoją barwę na bardziej żółtą i mętną. Woda brzozowa ma bardzo interesujący słodkawy smak, który orzeźwia, dlatego można ją pić podczas upałów, aby szybko się ochłodzić. Woda brzozowa może być nie tylko stosowana wewnętrznie, ale również zewnętrznie, co poszerza jej spektrum działania. Warto wiedzieć, że właśnie z tego produktu pozyskiwany jest ksylitol, czyli alternatywa dla szkodliwego w nadmiarze cukru białego.

Skąd pozyskiwać wodę brzozową? Oczywiście, jest coraz częściej dostępna w sklepach: nie tylko tych ze zdrową żywnością. Cena małej buteleczki oscyluje wokół kilku złotych, więc tanim sumptem można nabyć bardzo zdrowy i odżywczy napój.

Reklama

Co można znaleźć w wodzie brzozowej?

Woda brzozowa to jeden z najzdrowszych napojów. To miano uzyskała nie bez przyczyny, ponieważ charakteryzuje się bardzo bogatym składem. Znaleźć w niej można witaminy (z grupy B oraz C), a także minerały, do których trzeba zaliczyć miedź, wapń, potas, magnez, cynk i żelazo. Oprócz cennych witamin i minerałów w wodzie brzozowej obecne są również fitosterole, saponiny, botuliny, flawonoidy, aminokwasy oraz kwas salicylowy, czyli tzw. naturalna aspiryna. Wszystko to sprawia, że woda brzozowa do picia właściwości ma bez liku i może być ciekawym oraz zdrowym suplementem diety.

Woda brzozowa do picia: Właściwości

Dlaczego warto sięgnąć po wodę brzozową do picia? Oczywiście, wiadomo już, że doskonale orzeźwia, ale jej właściwości wychodzą daleko poza tę zależność. Zawartość przeciwutleniaczy nie tylko poprawia odporność, ale także pomaga pozbyć się toksyn, co świetnie sprawdzi się na wiosnę. Dzięki bogatemu składowi zawartego w wodzie brzozowej, napój zyskuje właściwości obniżające ciśnienie i redukujące poziom cholesterolu, co jest cenne dla wszystkich osób, które borykają się z nieprawidłową pracą serca. Co jeszcze trzeba wiedzieć o wodzie brzozowej do picia? Kwas salicylowy w niej zawarty to także gwarant tego, że napój zyskuje właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze oraz przeciwwirusowe, co świetnie sprawdza się w przypadku infekcji.

Woda brzozowa to naturalny kosmetyk

Jeśli zależy nam na zdrowym i pięknym wyglądzie, to warto zastosować wodę brzozową zewnętrznie. Można wykorzystać ją jako tonik albo wcierkę do włosów. W przypadku przemywania twarzy, nie tylko ją oczyścimy i nawilżymy, ale także zyskamy efekt wygładzający - zmarszczki będą mniej widoczne. W przypadku wcierki, woda brzozowa okazuje się pomocna w przypadku regeneracji włosów suchych i łamliwych.

Niestety, woda brzozowa nie jest dla osób niecierpliwych, ponieważ efekty nie są widoczne błyskawicznie. Aby zobaczyć wymierne rezultaty stosowania wody brzozowej, potrzeba regularnego stosowania przez kilka tygodni.

Polecamy także:

Maść z witaminą A+E. Regeneruje suchą i podrażnioną skórę

Choroba Gauchera. Zaburzenia pracy całego organizmu

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy