Reklama

Wykonuj kilka razy dziennie. Zapomnisz o "chomiczkach" i drugim podbródku

Tłuszcz na twarzy jest dużym problemem dla wielu osób. Może negatywnie wpływać na ogólny wygląd. Dlatego warto dowiedzieć się, jak można z nim walczyć. Przedstawiamy porady na to, jak pozbyć się tłuszczu z twarzy.

Nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej sprawia, że twarz wygląda na obłą, pozbawioną wyraźnego kształtu. Oczywiście pulchne policzki potrafią wyglądać uroczo, jednak w większości przypadków tłuszcz na twarzy jest wyjątkowo niepożądany. Większość osób oczekuje wyraźnie zarysowanej linii szczęki, smukłego nosa, a także odznaczających się kości policzkowych.

Dlatego, jeśli nadmierna ilość tkanki pojawi się na twarzy, pojawia się pytanie: jak można ją usunąć? Oprócz obłej twarzy problemem jest często drugi podbródek, co również jest wyjątkowo niepożądane. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, jak pozbyć się tłuszczu z twarzy. Co należy zrobić?

Reklama

Jak szybko odchudzić twarz? Zbilansowana dieta to podstawa

Tłuszcz na twarzy nie pojawił się w jeden dzień i tak samo nie zniknie w ciągu kilku godzin. Można jednak ten proces przyspieszyć, działając w przemyślany sposób. Kluczem jest dobrze zbilansowana dieta. Wpłynie również na lepsze samopoczucie i witalność każdego dnia. Nadmierna ilość tkanki zniknie również z pozostałych części ciała.

Czytaj również: Jak poprawić owal twarzy?

Co jeść, żeby pozbyć się tłuszczu z twarzy? Należy ograniczyć spożywanie cukru, soli, a także smażonego i przetworzonego pożywienia. Wyższy poziom cukru we krwi i nadmierna ilość węglowodanów sprawią, że tłuszcz będzie bardzo szybko odkładał się na twarzy. Warto też określić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, żeby dowiedzieć się, ile tak naprawdę trzeba jeść, żeby zdrowo funkcjonować i nie tyć.

Tłuszcz na twarzy? Zapewnij organizmowi odpowiednie nawodnienie

Niezwykle ważną kwestią w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu jest nawodnienie. Picie wody w odpowiedniej ilości (od 1,5 do 2 litrów) ma priorytetowe znaczenie w kontekście odpowiedniego tempa metabolizmu, ale także kontrolowania napadów głodu. To nie wszystko.

Jeśli organizm nie otrzymuje dziennie odpowiedniej dawki wody, zaczyna sam na to reagować. Magazynuje ją, co przekłada się na powiększenie objętości ciała, w tym twarzy. Woda usuwa też szkodliwe toksyny i poprawia krążenie płynów w układzie trawiennym, redukując opuchliznę i wzdęcia.

Czytaj również: Najlepsza woda dla ciśnieniowców

Sen może rozwiązać problem z tłuszczem na twarzy

Odpowiednia dieta, nawodnienie i właśnie wystarczająca ilość snu, to aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę, chcąc pozbyć się tłuszczu z twarzy. W pędzie związanym z pracą, sprawami rodzinnymi, a często i imprezowaniem, czy oglądaniem seriali do późnych godzin nocnych, można zapomnieć o odpoczynku.

Rozregulowany zegar biologiczny może być przyczyną wielu niepożądanych skutków ubocznych. W tym tłuszczu odkładającego się na twarzy. Wystarczająca ilość snu to minimum 7-8 godzin. Podczas odpoczynku organizm się regeneruje. Intensywnie działają też procesy metaboliczne i te, które odpowiadają za zapobieganie retencji wody.

Czytaj również: Oblicz, ile wynosi twój dług snu. Ryzykujesz nadwagą i obciążasz narządy

Proste ćwiczenia na wyszczuplenie twarzy

Nie brakuje prostych ćwiczeń na wyszczuplenie twarzy, które wspomogą odpowiednie odżywianie, nawodnienie i sen. Jednym z nich jest popularna joga twarzy. Poświęć na nią kilka minut dziennie ćwiczeń, a na pewno zauważysz efekty. Owal twarzy można też wyostrzyć, wysuwając i wsuwając podbródek, wykonując 10x powtórzeń. 

Dobrym ćwiczeniem jest również trenowanie uśmiechu. Żeby poprawnie je wykonać, trzeba rozciągać usta, a następnie je ściągać w dziubek. Po kilku powtórzeniach można się przekonać, że również nasza twarz ma wiele mięśni. Dzięki wszystkim wymienionym sposobom z twarzy zniknie tłuszcz i nabierze ona wyrazistego kształtu.

Czytaj również:

Trzy sposoby na sprawdzenie poziomu nawodnienia organizmu

Rola snu w życiu człowieka. Bezsenność zagraża zdrowiu

Pięć filarów diety odmładzającej. Co jeść, by zachować młody wygląd?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdrowie | dieta | tłuszcz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy