Reklama

Reklama

Zachcianki, które mogą zwiastować problemy ze zdrowiem

Starasz się zdrowo odżywiać, ćwiczysz, a twoja dieta obfituje w odżywcze, pełne witamin pokarmy. Mimo to coraz częściej nachodzi cię ochota na słodycze, fastfood i niezdrowe przekąski, od których na co dzień trzymasz się z daleka. Brak silnej woli? Niekoniecznie. Nagła ochota na niezdrowe pokarmy i używki może zwiastować problemy ze zdrowiem.

Czekolada

Od czasu do czasu nachodzi cię ogromna chęć na czekoladę? To może być zwykła zachcianka, ale może też zwiastować poważne niedobory magnezu. Magnez odpowiada za wiele procesów zachodzących w organizmie. Bierze udział w budowie kości i zębów, zarządza pracą układu odpornościowego, zmniejsza ryzyko chorób serca i cukrzycy. 

Reklama

Podejrzewasz u siebie braki magnezu? Jedz regularnie rośliny strączkowe, owoce i orzechy. 

Pieczywo

Pulchne białe bułeczki, ciepły "chlebuś" prosto z piekarni... Ciężko czasem oprzeć się chrupkiemu pieczywu, nawet teraz, gdy moda na dietę bezglutenową wciąż przybiera na sile. Ciągła ochota na pieczywo może jednak zwiastować braki azotu w organizmie. Azot ma działanie odtruwające i regenerujące, ma też ogromne znaczenie w profilaktyce chorób neurologicznych. 

Podejrzewasz u siebie niedobory azotu? Jedz pokarmy wysokoproteinowe. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje