Reklama

Zalety glinki

Właściwości glinki cenione były już w starożytności, ale i dziś cieszy się ona dużą popularnością. Na rynku dostępne są glinki kaolinowe w różnych kolorach (zielonym, czerwonym, żółtym i białym). Barwa jest jedynie wynikiem zażelazienia, poza tym ich skład jest taki sam.

W glince kaolinowej oprócz krzemionki i glinu znajduje się wiele ważnych dla życia człowieka pierwiastków, m.in. magnez, potas, żelazo, sód i lit. Moc glinki związana jest z jej właściwościami leczniczymi, ale też pielęgnacyjnymi.

Ma ona zdolności absorbowania i wydalania substancji toksycznych i drobnoustrojów. Działa jednocześnie jak antybiotyk, zapobiegając rozmnażaniu się bakterii. Kąpiele w glince polecane są w chorobach kobiecych, skóry, kości, jak również w schorzeniach reumatycznych.

Z kolei przy problemach z trudno gojącymi się ranami, odleżynami czy egzemą warto sięgnąć po puder z glinki, bowiem likwiduje on martwe komórki, a także przyspiesza regenerację tkanek. Na stany zapalne powinno się sporządzać chłodne lub letnie okłady. Glinka może też z powodzeniem zastąpić pastę do zębów.

Reklama

Nie tylko nie niszczy szkliwa, ale leczy dziąsła i absorbuje zapachy. Roztwór glinki wymieszanej z wodą nadaje się też do picia. Wystarczy jedną łyżeczkę glinki rozpuścić w szklance niegazowanej wody i wypić. Leczenie glinką wymaga czasu, ale jest bezpieczne. Podczas kuracji nie występują żadne skutki uboczne.

W początkowej fazie może pojawić się np. nadpobudliwość czy skurcze stóp. Jest to wynik wydalania toksyn i po niedługim czasie ustępuje. Glinka połączona z oliwą z oliwek lub owocami może być świetną maseczką kosmetyczną.

Dobry Czas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy