Reklama

Zalety octu jabłkowego

Prawdziwy organiczny ocet jabłkowy wytwarzany jest w procesie fermentacji z wyciskanego soku jabłkowego. Co istotne, powinien powstawać z organicznych jabłek i być niepodgrzewany, niefiltrowany i niepasteryzowany. Poza wszystkimi innymi korzyściami zdrowotnymi pochodzącymi z samych jabłek, ocet ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i właściwości przeciwgrzybiczne. Dzięki temu, ocet jest tak dobry dla skóry. Rzućmy okiem na niektóre z zalet octu jabłkowego, aby zobaczyć, jak mogą wpłynąć na twoje zdrowie!

Zgaga, problemy jelitowe, zaparcia

Regularne picie wody z octem okazuje się pomocne przy problemach ze zgagą. Jednakże, należy pamiętać, że nierozcieńczony ocet jest bardzo mocny i może mieć zbyt silne działania, zwłaszcza dla osób z wrzodami. Dlatego do octu koniecznie trzeba dodać wody. Błonnik, który obecny jest w mętnej zawiesinie w surowym i niefiltrowanym occie jabłkowym, łagodzi dolegliwości całego układu pokarmowego, pomaga zapobiegać skurczom żołądka, wzdęciom i gazom.

Ochrona flory jelitowej

Ocet jabłkowy zawiera kwasy, które korzystnie wpłyną na twoją florę jelitową. Należą do nich kwas octowy i kwas jabłkowy, które mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne i mogą pomóc w kontroli rozprzestrzeniania się grzyba Candida w jelitach.

Reklama

Usuwanie toksyn

Ocet jabłkowy jest popularnym dodatkiem do diety oczyszczającej. Ocet rozcieńczony w wodzie wpłynie na całe ciało, ale szczególnie na wątrobę. Przy takiej diecie zaleca się picie szklanki wody z łyżką octu przed każdym posiłkiem. Niektóre metody detoksykacji zalecają większe dawki, ale ich ilość należy zwiększać stopniowo.

Odchudzanie

Kwas octowy obecny w occie jabłkowym ma udowodnione działanie powstrzymujące odkładanie się tłuszczu zarówno w wątrobie, jak i całym ciele. Zawartość pektyn w occie również przyczynia się do mniejszego wchłaniania tłuszczów. Picie wody z octem przed posiłkiem sprawia, że poprawia się proces trawienia i zmniejsza się uczucie głodu. Surowy ocet jabłkowy może wspomagać odchudzanie, ale lepiej przygotować długoterminowy plan. Po pierwsze należy ograniczyć spożywanie węglowodanów i jeść więcej i częściej, ale zdrowiej, niż do tej pory.

Nieświeży oddech

Naturalne kwasy zawarte w occie jabłkowym mogą zredukować ilość bakterii w twoich ustach. To one odpowiedzialne są za nieprzyjemny, nieświeży zapach. Jeśli borykasz się z takim problemem, przygotuj wodę z octem do picia, ale jedną łyżkę octu zalej jedną trzecią szklanki wody. Następnie płucz usta przez 20 sekund. Poczujesz natychmiastową różnicę.

Skóra

Ocet jabłkowy wyrównuje pH skóry, może być więc używany jako tonik. Będzie pomocny przy leczeniu dolegliwości dermatologicznych takich jak trądzik. Najlepsze efekty osiągniesz stosując go na skórę i pijąc go z wodą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ocet jabłkowy | ocet jabłkowy efekty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama