Reklama

Reklama

Zaskakujące korzyści wynikające z żucia gumy

Zdania ekspertów są podzielone. Część uważa, że guma do żucia jest skutecznym środkiem odchudzającym. Niektórzy twierdzą, że pomaga powstrzymać ich od bezmyślnego jedzenia, podczas gdy inni przysięgają, że zmniejsza apetyt. Chociaż nie wszystkie badania są zgodne, niektóre sugerują, że guma do żucia może przynosić pewne korzyści związane z utratą wagi.

Gwoli jasności, żucie gumy w magiczny sposób nie pomoże w utracie wagi, nie spowoduje, że spalimy więcej kalorii. Tym bardziej że w trakcie żucia gumy przez godzinę spalamy ich zaledwie 11. Może jednak okazać się pomocnym narzędziem, jeśli naszym problemem jest podjadanie.

Reklama

Jak powiedział w CNN dietetyk Keri Gans, żucie gumy może być przydatne z dwóch powodów. Dla niektórych słodki smak po posiłku może sygnalizować jego koniec. 

- Niektórzy ludzie potrzebują czegoś słodkiego na koniec każdego posiłku i będą szukać deseru. Jeśli zamiast tego sięgną po gumę do żucia, może to załatwi sprawę, a przy tym zaoszczędzisz kilka cennych kalorii - wyjaśnia dietetyk. 

Dla innych, szczególnie tych, którzy łakną przekąsek między posiłkami i dużo jedzą w ciągu dnia, żucie gumy może być substytutem przekąski - co potwierdzają badania.

Jedno z nich wykazało, że guma do żucia ogranicza apetyt, zwłaszcza ochotę na słodycze, i zmniejsza spożycie przekąsek. Ci, którzy żuli gumę, spożywali około 40 kalorii mniej przy następnym posiłku. Inne badania sugerują, że żucie gumy po posiłku może pomóc ci zjeść do 10 proc. mniejszą porcję trzy godziny później.

Dowiedz się więcej na temat: guma do żucia | odchudzanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje