Zdrowie na języku
Sekret zdrowego życia tkwi... na języku. To jego kondycja jest odpowiedzialna za stan twego zdrowia. Może to wydawać się dziwne, ale powinniśmy regularnie kontrolować stan własnego języka.
Okazuje się, że każda partia tego mięśnia przypisana jest dokładnie jakiemuś organowi lub części ciała. Np. czubek języka reprezentuje serce, jego prawa strona - woreczek żółciowy, lewa strona - wątrobę, środek wskazuje na stan żołądka, śledziony, nerek, jelit, pęcherza i macicy.
Obserwując stan i wygląd języka niczym jasnowidz możemy odkryć prawdę o swych wnętrznościach. Oto kilka podpowiedzi dla odszyfrowania informacji znajdujących się na języku. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to lekarska diagnoza, na której z większym prawdopodobieństwem można się oprzeć.
Pęknięcia na powierzchni
Podłużne pęknięcia na języku oznaczać mogą, że jesteś niedożywiony lub że odżywiasz się niewłaściwie. Z kolei poprzeczne pęknięcia wskazują na to, że składniki odżywcze mogą być niewłaściwie przetwarzane przez organizm.
Porada - odżywiaj się lekkostrawnym jedzeniem, np. na początek zupami. Pęknięcia zmniejszyć można przez usunięcie z organizmu nadmiaru toksyn, a to sprawia witamina C czy preparaty na bazie Echinacea.
Palący język
Uczucie to spowodowane najczęściej bywa brakiem (lub nieodpowiednią ilością) soków trawiennych w żołądku.
Porada - przed każdym posiłkiem spożywaj łyżeczkę jabłkowego octu owocowego, pomoże to strawić żołądkowi jedzenie.
Nalot na powierzchni języka
Żółtawy nalot wskazuje na wysoką temperaturę w jelitach, spowodowaną brakiem obecności pożytecznych bakterii. Białawy nalot z kolei powstaje, gdy masz nadprogramowe rezerwy śluzu.
Porada - przez miesiąc wypijaj dziennie dwie filiżanki herbatki z szałwi, ogranicz też znacznie spożycie produktów mlecznych.