Zdrowotne właściwości pędów pszenicy
Pędy pszenicy to rodzaj trawy, która używana jest do wyrobu leków. Pędy te są bardzo dobrym źródłem składników odżywczych. Zawierają one witaminę A, C, E, żelazo, wapń, magnez oraz aminokwasy. Pędy pszenicy wyrastają z jej nasion i są bogate w chlorofil, który większość osób zna w płynnej formie, jednak jest on dostępny również w formie tabletek. Sok z pędów pszenicy nazywany jest „płynnym słońcem”, ponieważ zawiera bardzo dużą ilość chlorofilu, który jest zielonym barwnikiem w roślinach.
Sok z pędów pszenicy zawiera do 70% chlorofilu, który jest ważnym składnikiem budującym krew. Cząsteczki chlorofilu są bardzo podobne do cząsteczek hemu, które po połączeniu z białkiem tworzą hemoglobinę. Różnica polega na tym, że cząsteczka chlorofilu zawiera magnez, a cząsteczka hemu żelazo. Jeśli chodzi o inne aspekty ich budowy, to są one prawie takie same.
Zapobieganie chorobie Alzheimer'a
Sok z pędów pszenicy jest jednym z niewielu soków, które mogą usunąć metale ciężkie z organizmu. Regularne jego spożywanie zapobiega chorobie Alzheimer'a oraz innym podobnym chorobom.
Pędy pszenicy stymulują pracę tarczycy, przez co przyśpieszają metabolizm. Pomaga to w problemie otyłości, niestrawności oraz innych dolegliwościach związanych ze spowolnionym metabolizmem.
Pozbądź się problemu nieświeżego oddechu
Pędy pszenicy są naturalnym dezodorantem, a ich regularne spożywanie lub aplikacja wyciśniętego z nich soku, pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Sok posiada właściwości, które sprawiają, że pozbywamy się toksyn z ust, skóry i organizmu.
Sok z pędów pszenicy zawiera dużą ilość składników odżywczych, dlatego też powstrzymuje on apetyt, przez co redukuje ilość spożywanego przez ciebie jedzenia.
Leczy artretyzm
Eksperci uważają, że pędy pszenicy są efektywne w leczeniu artretyzmu, ponieważ zawierają chlorofil, który zwalcza stany zapalne związane z bólem stawów.
Stabilizuje poziom cukru we krwi
Pędy pszenicy stabilizują poziom glukozy i lipidów we krwi, przez co pozytywnie wpływają na zdrowie cukrzyków, regulując ich poziom cukru.