Reklama

Zrezygnuj z cukru, odmłodniejesz

Dieta bogata w cukier negatywnie wpływa na skórę i może powodować znacznie szybsze jej starzenie się. Dietetyk Brooke Alpert i dermatolog dr Patricia Farris zachęcają do porzucenia cukru i cieszenia się młodzieńczym wyglądem dłużej.

W swojej książce "The Sugar Detox" dietetyk Brooke Alpert i dermatolog dr Patricia Farris wyjaśniają, dlaczego warto ze swojego codziennego jadłospisu wyeliminować cukier i jaki wpływ ma on nie tylko na naszą talię, ale również na skórę.

"Czy ludzie, którzy spożywają nadmierne ilości cukru faktycznie wyglądają starzej? Odpowiedź jest prosta - tak. Osoby zdrowe, z niskim poziomem cukru we krwi, zwykle wyglądają przynajmniej o rok młodziej niż osoby, które mają wyższy poziom cukru we krwi i przynajmniej o półtorej roku młodziej od osób cierpiących na cukrzycę" - wskazują specjalistki.

"Wszystko, co niszczy barierę naskórkową powoduje, że skóra jest bardziej podatna na podrażnienia i zakażenia. Jak wskazują najnowsze badania, długotrwała hiperglikemia (zbyt duże stężenie cukru we krwi) powoduje, że skóra jest bardziej podatna.

Reklama

To tłumaczy, dlaczego cukrzycy i osoby cierpiące z powodu hiperglikemii mają suchą skórę. Dlatego jeśli chcemy mieć zdrową skórę tak ważne jest kontrolowanie poziomu cukru we krwi" - tłumaczą w swojej książce specjalistki i zachęcają do podjęcia diety.

Detoks, jak nazywają tę dietę autorki książki wymaga przestrzegania ścisłych reguł i zaczyna się od trzydniowego, bardzo restrykcyjnego sposobu odżywiania, który zaleca niewielkie spożycie węglowodanów, nabiału, owoców, skrobi, pszenicy i oczywiście żadnych produktów z dodatkiem cukru. Na liście produktów dozwolonych znalazły się orzechy, ryby - szczególnie łosoś.

Jeśli chodzi o napoje, to zalecane jest spożywanie zielonej herbaty.
W książce czytelnicy odnajdą nie tylko przepisy i porady dietetyczne, ale również wskazówki na to, jak domowym sposobem sporządzić produkty do pielęgnacji skóry.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: cukier | cukier a dieta | starzenie się | młodzieńczy wygląd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy