Reklama

13-letnia skaterka, która zdobyła srebro w Tokio była znana już jako 7-latka!

Prawie sześć lat temu brazylijska skaterka Rayssa Leal zwróciła na siebie uwagę najbardziej rozpoznawalnego skatera w dziejach – Tony'ego Hawka. Leal miała zaledwie 7 lat, gdy nagrała film, na którym w przebraniu księżniczki wykonuje skomplikowany trik na deskorolce. Hawk udostępnił filmik, tym samym zwracając na niego uwagę całego świata. Teraz Rayssa Leal ma już 13 lat i właśnie zdobyła srebrny medal na igrzyskach olimpijskich!

Na podium bardzo młode zawodniczki!

Leal w poniedziałek zajęła drugie miejsce w skateboardingu kobiet w Tokio. Została  tym samym najmłodszym sportowcem w historii Brazylii, który zdobył medal olimpijski. Skateboarding to nowa dyscyplina na igrzyskach olimpijskich. Biorą w niej udział głównie młode osoby. Rayssa Leal przegrała jedynie ze swoją rówieśniczką  Momiji Nishiya. Trzecie miejsce zajęła 16-latka Funa Nakayama. "Teraz moi znajomi wszędzie będą chcieli jeździć ze mną na deskorolce" - powiedział Leal po zdobyciu srebrnego medalu.

Rayssa Leal skąd ją znamy?

Medialna kariera Rayssy Leal zaczęła się, gdy to była 7-letnią dziewczynką. Film, na którym wykonuje sztuczkę w błękitnym przebraniu księżniczki, stał się internetowym viralem.  Wszystko dzięki legendzie shakeboardingu Tony’emu Hawkowi. Dziesięciokrotny złoty medalista X Games, którego nazwiskiem sygnowana jest kultowa seria gier wideo, udostępnił nagranie Leal. 

Reklama

Film, nakręcony w jej rodzinnej Brazylii, w okamgnieniu stał się hitem na całym świecie. Przed swoim medalowym występem w Ariake Urban Sports Park, Rayssa Leal udostępniła na Instagramie serię zdjęć z Hawkiem i przypomniała o wydarzeniu sprzed lat.

Tony Hawk  i Rayssa Leal  nadal mają za sobą dobry kontakt. Dumny skateboardzista natychmiast  skomentował zdjęcia, chwaląc Leal za jej wyczyny i osiągnięcia. 

To mogło być wyjątkowe zwycięstwo!

Niewiele brakło,  by Rayssa Leal stała się najmłodszą w historii mistrzynią igrzysk i pobiła obecny rekord, który na igrzyskach w Berlinie w 1936 ustanowiła Marjorie Gestring. Gdy zajęła pierwsze miejsce w skokach do wody, miała 13 lat i 268 dni. 

Przeczytaj również:

Hanna Lis chwali się domem 

Owoce, które błyskawicznie podnoszą cukier 

Zobacz również:
 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Olimpijskie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama