Reklama

Reklama

Agencja Mienia Wojskowego oferuje pojazdy na sprzedaż. Jakie są warunki?

Agencja Mienia Wojskowego prowadzi nie tylko sprzedaż nieruchomości, ale także pojazdów. Na jej stronie internetowej można znaleźć oferty na samochody osobowe, ciężarówki czy pojazdy specjalne. Najbliższy przetarg odbędzie się 26 maja w Gdyni. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy.

Czym jest Agencja Mienia Wojskowego?

Agencja Mienia Wojskowego to agencja wykonawcza nadzorowana przez Ministra Obrony Narodowej. Instytucja realizuje zarówno zadania własne jak i zlecone. Do tych pierwszych należy m.in. gospodarowanie mieniem Skarbu Państwa powierzonym i użyczonym Agencji, obrót, przejmowanie i nabywanie mienia, prowadzenie działalności gospodarczej czy budowanie domów mieszkalnych.

Z kolei zadania zlecone AMW są powierzane przez MON i dotyczą gospodarki mieszkaniowej, internatowej oraz modernizacji zasobów mieszkaniowych. Należy do nich np. planowanie i realizowanie inwestycji, wydawanie decyzji żołnierzom zawodowym oraz wypłacanie osobom uprawnionym świadczeń pieniężnych.

Reklama

Wyprzedaż pojazdów przez AMW

Ostatnio informowaliśmy o tym, że Agencja wyprzedaje nieruchomości. Aktualnie jest przez nią prowadzona również sprzedaż pojazdów z demobilu. Są to samochody osobowe, terenowe, busy i ciężarówki. Na liście znajdują się także pojazdy specjalne, takie jak: ładowarki, samochody asenizacyjne, traktor, dźwig na podwoziu jelcza, wózki widłowe, wózki akumulatorowe, przyczepy oraz łodzie motorowe.

Wśród marek pojazdów, jakie oferuje na sprzedaż AMW, można znaleźć następujące: Mercedes, Daewoo, Fiat, Lublin, Jelcz, Tarpan czy Star. W maju odbyły się już wyprzedaże w Krakowie oraz Szczecinie. Natomiast najbliższa okazja do kupna pojazdów od wojska będzie 26 maja o godzinie 12:30, w Gdyni przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Jak wziąć udział w wyprzedaży?

Aby wziąć udział w przetargu, swoje zgłoszenie należy złożyć minimum jeden dzień przed jego planowaną datą oraz wpłacić wadium w wysokości 10 proc. wartości danego pojazdu. Następnie zwycięzca ma zazwyczaj kilka tygodni na odebranie zakupionego przedmiotu. Pełna oferta AMW, w tym ceny i informacje o stanie technicznym, znajduje się na jej stronie internetowej.

Agencja udostępnia specjalny formularz ofertowy, który powinien zawierać: dane osoby składającej ofertę oraz kontakt do niej, oferowaną cenę netto i warunki zapłaty, oświadczenie o zapoznaniu się ze stanem przedmiotu, wymagane oświadczenia i dokumenty, a także upoważnienia do reprezentowania danej osoby w przetargu.

Określone są również zasady dotyczące zapakowania oferty. Powinno być to zrobione w sposób uniemożliwiający jej przypadkowe otwarcie. Ofertę należy umieścić w zamkniętej, nieprzezroczystej kopercie, opisanej tak, aby jednoznacznie to na jej charakter i przeznaczenie. Na niej z kolei powinno znajdować się imię i nazwisko oraz adres osoby składającej ofertę, nazwa i adres organizatora przetargu oraz jego symbol wraz z adnotacją, aby nie otwierać koperty do jego czasu. 

***

Zobacz również:

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje nieruchomości. Co można kupić i w jakiej cenie?

Tak wygonisz muchy z domu. Będą uciekać w popłochu

Posyp nią bukszpan. W ten sposób zapomnisz o ćmie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Agencja Mienia Wojskowego | pojazdy | przetargi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy