Reklama

Banalna zagadka sprawiła trudność większości Internautów. Podasz poprawną odpowiedź?

Regularne rozwiązywanie zagadek logicznych może przynieść korzyści dla umysłu oraz pomaga w utrzymaniu optymalnej sprawności poznawczej. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się zagadki i łamigłówki logiczne, które wymagają umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, a jednocześnie wspomagają ich rozwój u osób w różnym wieku. Czy jesteś gotowy na to, aby spróbować swoich sił w tej na pierwszy rzut oka łatwej zagadce? Wydaje się być pozornie prosta, ale tylko 10% osób, które próbują ją rozwiązać, udaje się znaleźć poprawny wynik.

Łamigłówki i zagadki logiczne zyskują na popularności nie tylko ze względu na to, że dostarczają rozrywki. Takie zadania ćwiczą mózg i sprawiają, że w reaguje on szybciej, jest sprawny a osoba trenująca wydaje się być bardziej inteligentna. Przygotowana przez nas zagadka jest jedną z tych, które zyskały miano kultowych i stały się hitem Internetu. Z pozoru może ona wydawać się banalną, jednak już chwilę po przystąpieniu do działania okazuje się, że wcale tak prosta nie jest. Czy dołączysz do niewielkiego grona osób, którym udało się znaleźć poprawną odpowiedź?

Reklama

Zobacz również: Trudna zagadka matematyczna. Ile lat ma ojciec i syn? Z rozwiązaniem równania wielu ma problem

Wielu poddaje się w tym momencie. Prosta zagadka matematyczna podzieliła Internet

Kluczowym w rozwiązaniu tej zagadki matematycznej jest posiadanie jednej umiejętności, której uczymy się w czwartej klasie szkoły podstawowej na lekcjach matematyki. Jest nią kolejność wykonywania obliczeń matematycznych. Zgodnie z nią, 

  • najpierw wykonujemy działania w nawiasach,
  • następnie mnożenie lub dzielenie,
  • na końcu dodawanie lub odejmowanie.

Teraz kiedy znamy już tę matematyczną zasadę, możemy zastanowić się nad poprawnym rozwiązaniem zagadki. Oto one:

Zobacz również: Zagadka dla inteligentnych: Usuń trzy zapałki, żeby równanie było prawdziwe 

Skąd taki wynik? Kierując się kolejnością wykonywania działań, w tym przypadku najpierw wykonujemy dzielenie, a dopiero później odejmowanie. Dlatego:7-1=6Czy udało ci się odgadnąć rozwiązanie tej zagadki matematycznej? Jeżeli tak, to możesz być z siebie dumny, ponieważ udaje się to jedynie około 10 proc. rozwiązujących!

Zobacz również: Trudne zadanie z matematyki. Tylko 10 proc. obliczy bez kalkulatora

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zagadka matematyczna | test IQ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy