Reklama

Ta zagadka matematyczna podzieliła internet. Mało kto obliczy w pamięci!

Jak często w codziennym życiu wykorzystujesz kalkulator? Gdy kończymy swoją ścieżkę edukacyjną, często również przestajemy polegać na pamięci do wykonywania nawet prostych obliczeń. Kiedy widzimy duże liczby, od razu chwytamy za kalkulator, który nie zawsze jest nieomylny, szczególnie jeżeli w grę wchodzi kolejność wykonywania działań. Czy jesteś w stanie rozwiązać prezentowaną przez nas zagadkę bez korzystania z żadnych zewnętrznych pomocy?

Nie sugeruj się kalkulatorem! Istnieje jedna ważna zasada

To zadanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się łatwe, może sprawić wiele trudności. Kluczowe jest zapamiętanie zasady kolejności wykonywania działań. Nawet jeśli matematyka nie była twoim ulubionym przedmiotem w szkole, znajomość tych zasad jest często niezbędna w dorosłym życiu, dlatego warto je sobie przypomnieć. To właśnie z tego powodu większość kalkulatorów podaje błędne wyniki - nie uwzględniają zasad kolejności: najpierw wykonujemy działania w nawiasach, potem mnożenie lub dzielenie, a na końcu dodawanie lub odejmowanie.

Zobacz również: Test IQ, z którym wielu dorosłych ma problem. Jakiej liczby brakuje?

Reklama

Postaraj się obliczyć to działanie w swojej głowie. Czy teraz jesteś w stanie rozwiązać naszą zagadkę? Ile wynoszą twoje obliczania?

Mało kto spróbuje rozwiązać bez kalkulatora, a to on się myli! Oto poprawna odpowiedź

By podać poprawną odpowiedź do tego zadania matematycznego, należy pamiętać o dwóch rzeczach: wymienionej wcześniej kolejności wykonywania zadań oraz obliczaniu w pamięci, ponieważ kalkulatory w przypadku takich zadań często podają błędny wynik.

Zobacz również: Prosta zagadka matematyczna podzieliła internautów. Nawet kalkulator się myli

Najpierw więc musisz wykonać obliczenie w nawiasie. 9+3=12. Teraz dzielimy 48 przez 2, co daje wynik 24. Kolejnym krokiem jest pomnożenie dwóch liczb: 24x12. By było łatwiej obliczyć w pamieci dwie liczby dwucyfrowe, można posłużyć się takim sposobem:

24x12=

20x10=200 

20x2= 40

4x12= 48

200+40+48= 288 - oto jedyny poprawny wynik

Czy udało ci się taki uzyskać?

Zobacz również: Japońska zagadka matematyczna podzieliła cały internet. Oto poprawna odpowiedź

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zagadka matematyczna | quiz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy