Reklama

Baterie guzikowe są niebezpieczne? Eksperyment matki mrozi krew w żyłach!

O tym, że baterie guzikowe mogą być bardzo niebezpieczne przekonała się niedawno pewna mama, która teraz przestrzega na Instagramie innych rodziców, aby uważali na swoje dzieci. Wystarczyło kilka sekund nieuwagi, aby jej dwuletnia córeczka Martynka połknęła jedną z nich. Na szczęście w tym przypadku wszystko skończyło się dobrze, ale niestety wcale nie musiało tak być, czego przykładem jest eksperyment, którym niedawno podzieliła się z fanami w mediach społecznościowych!

Czym są baterie guzikowe?

Baterie guzikowe lub inaczej - pastylkowe znaleźć można praktycznie w każdym sklepie w dziesiątkach różnych wersji, które stosuje się do zasilania wielu urządzeń elektronicznych. 

Podobnie jak ich większe odpowiedniki, również mają biegun dodatki i ujemny. Są jednak praktyczne i bardziej poręczne niż duże baterie, z uwagi na mniejsze wymiary i wagę.

Wkłada się je do zegarków, kalkulatorów, aparatów słuchowych i innych małych sprzętów, w których zużywa się stosunkowo niedużo mocy, a do których np. bateria alkaliczna nie zmieściłaby się.

Z uwagi na niewielki rozmiar, mogą być jednak bardzo niebezpieczne, o czym często przestrzegają zresztą sami producenci. 

O włos od tragedii. Matka przestrzega Polki przed baterią guzikową!

Reklama

Psychoterapeutka Agata Głyda na kilka sekund straciła swoją córeczkę z oczów i to właśnie wtedy Martynka połknęła baterię, co jest bardzo niebezpieczne, ponieważ taka sytuacja często kończy się poważnymi oparzeniami przełyku. 

Na szczęście w jej przypadku sytuacja nie okazała się aż tak poważna, choć również wymagała 32 dni hospitalizacji i leczenia. 

Mogło skończyć się jednak dużo gorzej, dlatego młoda mama przestrzega inne kobiety, przeprowadzając eksperyment z baterią położoną na polędwicy. 

Historia tej młodej mamy powinna być przestrogą dla wszystkich rodziców, aby nie trzymali baterii guzikowych oraz innych niewielkich elementów w zasięgu wzroku dziecka

Czytaj również: 

Piękna pianistka zachwyca nie tylko grą! 

Najlepsze dodatki do herbaty

Oficjalny teledysk Sary James do piosenki "Somebody" na Eurowizję Junior

Zobacz także: 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama