Reklama

Reklama

Bosacka radziła, jak kupić tani makaron. Fanka nie wytrzymała. Ale riposta!

Inflacja z miesiąca na miesiąc bije rekordy. Ceny podstawowych produktów spożywczych przyprawiają o dreszcze. W górę poszybowały również ceny makaronu. Paczka zawierająca 500 g tego produktu jeszcze kilkanaście miesięcy temu kosztowała 2 złote. A teraz? Ceny makaronów penne przeanalizowała Katarzyna Bosacka. Ekspertka podzieliła się swoim sposobem na oszczędzenie pieniędzy.

Zgodnie z szacunkami GUS inflacja w Polsce w październiku 2022 r. wyniosła 17,9 proc. To kolejny niechlubny rekord. Podwyżki cen niepokoją Polaków. Obecnie drogie jest dosłownie wszystko - od ubrań, przez kosmetyki po żywność.

Ceny podstawowych produktów spożywczych biją rekordy. W sklepach zostawiamy dziś sporą część wypłaty. Pierwsze szacunki GUS podają, że ceny żywności wzrosły w październiku o 21,9 proc. (licząc rok do roku). Nic nie wskazuje na to, by w przyszłych miesiącach sytuacja miała się poprawić.

Katarzyna Bosacka znów zabrała głos. Tym razem mówi o makaronie

Polacy szukają sposobów, by zaoszczędzić. Jednym z nich podzieliła się Katarzyna Bosacka. Autorka publikacji na temat zdrowia na Instagramie radzi, jak jeść zdrowo i tanio. Analizuje składy poszczególnych produktów spożywczych i poleca te - jej zdaniem - najlepsze. Wczoraj pod lupę wzięła makaron penne. Co orzekła?

Reklama

Katarzyna Bosacka opublikowała krótki film. Zaprezentowała na nim dwa opakowania makaronu penne. Oba zawierały 500 g produktu. Makarony nie różniły się także składem: oba były wykonane z semoliny z pszenicy durum.

Ekspertka podkreśliła, że jedno z opakowań pochodzi od znanego producenta. Drugie to natomiast marka własna jednej z popularnych sieci sklepów.  Pierwsze opakowanie kosztowało ponad 7 zł. Drugie było o połowę tańsze.

Co na to obserwatorzy Katarzyny Bosackiej? "Nie zgadzam się"

Nie wszyscy internauci zgodzili się z ekspertką. "Ale to też zależy od metody suszenia takiego makaronu, często te tańsze nie są suszone, jak powinny być, tylko są już na wstępie przesuszone, przypalone od gorąca" -  napisała jedna z fanek Bosackiej.

***
Zobacz również: 

Katarzyna Bosacka o cenach. Zdjęcia półek sklepowych ją zszokowały
Katarzyna Bosacka: "W jedzeniu jest wszystko, co najważniejsze"
Katarzyna Bosacka znów apeluje. Nazwa produktu może wprowadzać w błąd

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: makaron | Katarzyna Bosacka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy