Bosacka wskazała najzdrowsze przekąski. Jedna z nich robiła furorę w PRL-u

Chociaż dla polskiej reprezentacji udział w Euro 2024 dobiegł końca, Mistrzostwa Europy trwają nadal. Wspólne kibicowanie najczęściej wiąże się też ze spożywaniem licznych przekąsek. Katarzyna Bosacka postanowiła bliżej przyjrzeć się tej kwestii. Na Instagramie zaprezentowała filmik, w którym opowiada o swoich ulubionych.

Katarzyna Bosacka zaprezentowała przekąski idealne na mecz. Jedna z nich była popularna w PRL-u
Katarzyna Bosacka zaprezentowała przekąski idealne na mecz. Jedna z nich była popularna w PRL-uWojciech Olkusnik/Dzien Dobry TVN/East NewsEast News

Katarzyna Bosacka na przestrzeni lat zaskarbiła sobie sympatię Polaków jako ekspertka od zdrowego żywienia i robienia świadomych zakupów. A to dzięki prowadzeniu programu "Wiem, co jem i wiem, co kupuję". Dziennikarka jest również autorką poradników kulinarnych i  laureatką nagród i wyróżnień, zwłaszcza za szerzenie świadomości konsumenckiej i ekologicznej.

Bosacka na Instagramie

Bosacka cieszy się dużą popularnością w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją 179 tys. osób - na swoim profilu ekspertka dzieli się przepisami na potrawy czy przekąski będące zdrowszym odpowiednikiem tych, które można znaleźć na sklepowych półkach. Zdarza się, że Bosacka na składzie niektórych z nich nie pozostawia suchej nitki i pokazuje, że czasami lista na etykiecie różni się od deklaracji producenta.

Najnowszy post na Instagramie postanowiła poświęcić zdrowym przekąskom dla kibiców. Chociaż dla Reprezentacji  Polski przygoda z Euro 2024 dobiegła końca, to przed nami jeszcze wiele emocjonujących meczy, a wielki finał nastąpi 14 lipca. Podczas oglądania rozrywek warto zastanowić się, co zajadamy w trakcie ich trwania.

Katarzyna Bosacka od lat doradza Polakom w kwestii świadomych zakupów
Katarzyna Bosacka od lat doradza Polakom w kwestii świadomych zakupówPawel Wodzynski/Dzien Dobry TVN/East NewsEast News

Bosacka wskazała najzdrowsze przekąski. Jedna z nich robiła furorę w PRL-u

- Zdrowe przekąski dla kibiców? Istnieją, trzeba tylko trochę poszukać i się zastanowić. Zobaczcie moją Top 5. A Wy jakie przekąski wybieracie do oglądania meczu? Podzielcie się w komentarzach! - napisała na Instagramie.

W opublikowanym nagraniu powiedziała:

- Po pierwsze: hummus z warzywami. Bardzo dużo błonnika, dużo żelaza, do tego samo zdrowie. Numer dwa: guacamole z nachosami. Najlepiej, by nachosy były po prostu słone, bo wtedy będą miały mniej dodatków. Guacamole to źródło kwasu foliowego i przede wszystkim zdrowych tłuszczów. Po trzecie: nieśmiertelne koreczki, jak za czasów PRL-u. Chuda wędlina, bardzo dobrej jakości ser i do tego warzywa. Cóż chcieć więcej? A jeśli chcemy coś pochrupać, to wybierzmy koniecznie popcorn, tylko ten solony, bez zbędnych dodatków, w końcu to pełne ziarno. I oczywiście chipsy... Chipsy są na kibicowskim stole, od nich nie uciekniemy. Wybierzmy te, które są z prawdziwych ziemniaków i tylko z dodatkiem soli - przekazała w opublikowanym nagraniu.

Post wzbudził zainteresowanie fanów. W sekcji komentarzy internauci zaczęli zdradzać, jakie z kolei przekąski należą do ich ulubionych, komentowali też te, o których wspomniała Bosacka.

"Idealne na mecz", "Pyszota. Dziękuję za inspiracje", "Chipsy solone nigdy nie będą zdrowe" - pisali internauci.

W następnym wpisie Bosacka postanowiła z kolei wskazać pięć najzdrowszych przekąsek, jakie można kupić na stacji benzynowej.

- Będąc w drodze czy to na wakacje czy na jakąś wycieczkę, często zatrzymujemy się na stacji benzynowej po jakąś przekąskę i nie wiemy tak naprawdę co wybrać. Chcemy, żeby było w miarę zdrowo, ale nie mamy czasu czytać składów. Wtedy warto wybrać coś z tej mojej "piątki" - napisała na Instagramie.

Wskazała, że wśród jej ulubionych znajdują się:

  • wafle ryżowe bez dodatków,
  • sok pomidorowy,
  • orzechy,
  • suszone owoce,
  • smoothie z dobrym składem.
Okupnik o zderzeniu z macierzyństwemINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas