Reklama

Reklama

Ceny świątecznych opakowań biją rekordy! Ile za nie zapłacimy?

Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj zaopatrujemy się w prezenty dla najbliższych. Jak się okazuje, w tym roku na podarunki wydamy więcej pieniędzy. Nie chodzi jedynie o zawartość paczek. Ceny opakowań przyprawiają bowiem o zawrót głowy. Papiery do pakowania, a także tekturowe pudełka są wyjątkowo drogie. Ile kosztują?

Ceny surowców rosną! Ile zapłacimy za opakowania prezentowe?

Jeśli w tym roku chcemy opakować prezenty w różnobarwne papiery ze świątecznymi motywami oraz wstążki, powinniśmy przygotować się na spory wydatek. Papierowe torebki, a także kartonowe pudełka znacząco zdrożały. Producenci rozkładają bezradnie ręce i tłumaczą: jeśli rosną ceny surowców, produkty również stają się droższe. Przed zakupami warto na nowo przemyśleć budżet. O jakich podwyżkach mówimy?

Już od końca 2020 roku następuje szybki wzrost popytu na opakowania, a także wzrost cen poszczególnych surowców. Jak wynika z raportów, ceny celulozy NBSK i BHKP, a więc głównych surowców w papiernictwie od początku 2021 wzrosły aż o 60-70 proc. Jak nietrudno się domyślić, to przekłada się na wzrost cen detalicznych poszczególnych produktów.

Reklama

Za wzrost cen detalicznych odpowiadają jednak nie tylko podwyżki papieru i kartonu. Producenci wydają więcej także na tzw. chemię, a więc barwniki i farby wykorzystywane w produkcji kolorowych opakowań.

Ile zapłacimy za poszczególne opakowania?

Na jaki wydatek powinniśmy się przygotować? Ceny poszczególnych opakowań znacząco różnią się od siebie. Zdecydowanie najdroższe są kartonowe pudełka ze świątecznymi motywami. W tym przypadku ceny zaczynają się od kilkunastu złotych (11-16 złotych). Oczywiście im bardziej ozdobne jest pudełko, tym więcej kosztuje. Tekturowe opakowania zamykane na zatrzaski mogą kosztować nawet kilkadziesiąt złotych.

Za najbardziej popularne opakowania - różnokolorowe, świąteczne torebki prezentowe - zapłacimy najczęściej od kilku do kilkunastu złotych. Koszt torebki średniej wielkości to około 8 złotych. Nietrudno wyliczyć, że jeśli chcemy opakować prezenty dla kilkuosobowej rodziny, powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych.

Zdecydowanie najkorzystniej jest zainwestować w świąteczny papier prezentowy. To koszt około kilkunastu złotych (10-15 złotych). Cena kilkumetrowej wstążki to natomiast około 5 złotych. Taki zestaw pozwoli nam opakować kilka prezentów. 

***
Przeczytaj również:


Usługi w branży beauty idą w górę. Ile zapłacimy za fryzjera w Sylwestra?

Co się dzieje z cenami choinek? Tyle zapłacisz w markecie

Święta i sylwester w Zakopanem: najpierw pusto, potem 10 tys. za noc?

Zobacz również: 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wzrost cen | opakowania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje