Chłopiec wszedł na ołtarz. Reakcja księdza zaskakuje

Dzieci nie zawsze rozumieją powagi niektórych sytuacji, np. będąc na mszy. Tak było w przypadku pewnego chłopca, który wybrał się z opiekunami do kościoła i postanowił... wejść na ołtarz! Reakcja jednego z księży może zaskoczyć.

Chłopiec wszedł na ołtarz i bez skrępowania zaczepiał księży
Chłopiec wszedł na ołtarz i bez skrępowania zaczepiał księży123RF/PICSEL

Chłopiec wszedł na ołtarz

Na TikToka trafił zabawny, choć nie dla wszystkich, filmik, który nagrał jeden z uczestników mszy w Boże Ciało. Pewien mały chłopiec "urwał się" spod opieki opiekunów w kościele i podszedł do ołtarza. Po chwili namysłu dziecko weszło na niego i zaczepiło jednego z księży.

Jeden z duchownych zareagował na zaczepki chłopca - najpierw pocałował go w czoło, jednak on nie zamierzał wracać do kościelnej ławki. Następnie, gdy księża schodzili już z ołtarza, wziął go na ręce. Po zakończeniu mszy wyszedł z chłopcem, aby oddać go jego matce.

Internautów cała sytuacja bardzo podzieliła. Dużo z komentujących krytykowało opiekunów chłopca za nieodpowiednią opiekę nad nim i podkreślało, że rodzice powinni lepiej pilnować swoje dzieci w takich sytuacjach. Inni jednak nie traktowali tego tak poważnie.

Niektórzy ludzie nie widzą w tym niczego dziwnego, ale moim zdaniem trzeba uczyć od małego, co wolno, a czego nie wolno. Są jakieś granice
Dobry sposób na odpoczynek w niedzielę. Zaprowadzę bąbelka rano na pierwszą mszę i z ostatniej odbiorę
Kiedyś też latałam po kościele w trakcie mszy i nikt z tego atrakcji nie robił. Dziecko pięknie się przywitało. Wolę takie od wrzeszczącego

***

Zobacz również:

Wojenny śmiech. Ukraińscy komicy pomagają przetrwać gehennę© 2022 Associated Press
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas