Co odstrasza kuny od samochodu? Skuteczne sposoby na kunę w aucie

Pod maski pojazdów parkujących na świeżym powietrzu często dostają się różne zwierzęta - najczęściej koty i kuny. Choć kocia wizyta z pewnością nie zagrozi naszemu autu, to kuna może wyrządzić poważne szkody, chociażby przegryzając przewody. Jakie są skuteczne sposoby, by kuny nie szukały schronienia w naszym pojeździe?

Kuna w samochodzie to zmora wielu kierowców
Kuna w samochodzie to zmora wielu kierowców123RF/PICSEL

Kuna - parkingowy niszczyciel

Kuna to odważny i inteligentny drapieżnik, który potrafi dotrzeć nawet do trudnodostępnych i niecodziennych miejsc. Dlatego też często szukają schronienia pod maskami samochodów, parkujących na świeżym powietrzu.

Gdy już tam się zadomowią rozpoczynają swoje dzieło zniszczenia - mogą przegryźć przewody elektryczne i wodne, inne gumowe elementy, czasem wygłuszeni komory silnika. Wizyta kuny może kosztować nas kilkaset złotych, a w przypadku niektórych modeli aut nawet kilkakrotnie więcej. Jeśli kuna zniszczy rury układu chłodzenia, to ryzykujemy bardzo poważną i bardzo kosztowną awarią.

Jakie są sposoby na kuny w samochodzie?

Na rynku znajdziemy kilka rozwiązań, które będą nam pomocą w walce z niechcianymi kunowatymi gośćmi. Możemy zainwestować w elektroniczne urządzenie, emitujące ultradźwięki - niesłyszalne dla ludzi, a dla kun nieprzyjemne i odstraszające. Cena takich produktów to kilkaset złotych, do których czasami należy doliczyć opłatę za montaż.

Do odstraszania kun możemy użyć także wielu dostępnych na rynku preparatów chemicznych. Pojemnik takiego sprayu kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych i opryskujemy nim zarówno przestrzeń komory silnika, jak i parking przy naszym pojeździe.

Znanym od dawna sposobem na kuny, a przy tym bardzo tanim, jest zawieszenie pod maską zawieszki z kostką zapachową do toalety. Niektórzy kierowcy sięgają po bardzo ciekawe, a przy tym pomysłowe rozwiązanie, którym jest zawieszenie pod maską woreczka z psią sierścią. Kuny boją się większych od siebie stworzeń, więc psi zapach powinien je odstraszać.

***

Czytaj także:

Domowa apteczka może uratować życie. Jak ją skompletować?Interia.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas