Reklama

Reklama

Co z podwyżką 500+? Wiceminister finansów zabrał głos

Inflacja z miesiąca na miesiąc rośnie. To sprawia, że beneficjenci programu „Rodzina 500 plus” coraz częściej pytają o podwyżkę kwoty świadczenia. „Rzeczpospolita” postanowiła dowiedzieć się, czy rząd planuje waloryzację. Odpowiedzi udzielił wiceminister finansów Artur Soboń. Polityk postawił sprawę jasno.

Inflacja wpływa na realną wartość 500 plus. Beneficjenci chcą waloryzacji

Inflacja paraliżuje życie Polaków. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Główny Urząd Statystyczny w październiku wyniosła 17,9 proc. i tym samym była najwyższa od grudnia 1996 roku. Ceny rosną znacznie szybciej niż wypłaty. Nic nie wskazuje na to, by w najbliższych miesiącach sytuacja miała ulec zmianie.

Galopująca inflacja i wszechobecna drożyzna sprawiają, że beneficjenci rządowego programu z zakresu polityki społecznej "Rodzina 500 plus" coraz śmielej pytają o podwyżkę świadczenia. Zauważają, że program nie był waloryzowany od początku swojego istnienia. Za pieniądze, które rodziny regularnie otrzymują w 2016 roku (wówczas program zaczął być realizowany) można było kupić znacznie więcej niż obecnie. A zatem realna wartość świadczenia znacząco spadła.

Reklama

Zobacz również: 500 plus już nie dla wszystkich? Rząd szykuje zmiany!

Będzie podwyżka świadczenia? Artur Soboń zabiera głos

Media jakiś czas temu donosiły, że posłowie Prawa i Sprawiedliwości rozważają wspomnianą waloryzację. Rząd nigdy jednak nie zdecydował się podać konkretnej informacji. "Rzeczpospolita" postanowiła rozwiać wątpliwości i zapytała wiceministra finansów o plany dotyczące świadczenia. "Nie planujemy żadnych zmian w programie 500+" - podkreślił Artur Soboń stanowczo.

Polityk zaznaczył również, że program, realizowany przez PiS od 2016 roku - jego zdaniem - zdał egzamin. Wiceminister finansów powiedział, że pieniądze, które co miesiąc wpływają na konta milionów beneficjentów, znacznie poprawiły standard życia polskich rodzin.

Zobacz również: Zmiany w 500 plus! ZUS zapowiada rewolucję

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: program 500 + | waloryzacja 500+ | Program 'Rodzina 500 Plus'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy