Reklama

500 plus już nie dla wszystkich? Rząd szykuje zmiany!

Wiceminister finansów Artur Soboń zapowiedział, że rząd rozmawia o zmianach, dotyczących zasad wypłaty dodatku 500 plus. Świadczenie, które dotychczas przysługiwało wszystkim rodzicom bez względu na ich dochody, miałoby być teraz od nich uzależnione i trafić do najbiedniejszych!

Rząd, który w dobie kryzysu i szalejącej inflacji, zaczyna coraz śmielej szukać oszczędności, zastanawia się nad wprowadzeniem progów dochodowych, także przy wypłacie dodatku 500 plus! 

Plany te zdradził wiceminister finansów Artur Soboń, który dobrze ocenia ten pomysł, traktując go jako jeden ze sposobów walki z inflacją, która we wrześniu wyniosła już 17,2 proc. 

Soboń przyznał, że w wyniku tego wzrostu, wciąż spada wartość 500 plus, ale rodzice nie mogą liczyć na waloryzację tego świadczenia. W tym momencie musiało by ono wynieść co najmniej 700 zł, a polskiego państwa po prostu na to nie stać. 

Zobacz również: Nowe świadczenie dla rodziców. Nie każdy może na nie liczyć! 

Reklama

500 plus tylko dla najbiedniejszych? Rząd obmyśla zmiany!

W wywiadzie z Gazetą.pl Artur Soboń przyznał, że w rządzie trwają już dyskusje nad wprowadzeniem progów dochodowych w programie 500 plus. 

- powiedział wiceminister finansów. 

Program 500 plus wystartował w kwietniu 2016 roku - wtedy jednak na na pierwsze dziecko obowiązywało kryterium dochodowe. Od lipca 2019 roku 500 plus przysługuje już na każde dziecko, bez względu na dochód rodziców. Wypłata 500 plus kosztuje budżet państwa ok. 40 mld zł - progi dochodowe mogłyby więc znaczne pomóc w walce z inflacją. Rodzice nie będą jednak pewnie zadowoleni...

Zobacz również: 

Ile kosztuje ładowanie smartfona? Większość Polaków nie ma pojęcia! 


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy