Cyklon Axel nadciąga nad Polskę. Przyniesie wichury i deszcz. Warto zachować ostrożność! 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpieczną zmianą pogody. Cyklon Axel nadciągnął nad Polskę, a wraz z nim intensywne opady i wichury. Mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu. Od środy (4 stycznia) czeka nas w kraju także ochłodzenie.

Ulewy w Polsce. Ostrzeżenie IMGW
Ulewy w Polsce. Ostrzeżenie IMGW123RF/PICSEL

Nad Polskę nadciągnął cyklon Axel, a wraz z nim porywisty wiatr i ulewy. Niewykluczone są także lokalne burze z piorunami. Zmiana pogody będzie gwałtowna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa dolnośląskiego, m.in. powiatu kłodzkiego, kamiennogórskiego, lubańskiego czy wałbrzyskiego. Województwa pomorskie i zachodniopomorskie zostały objęte 24-godzinnymi alertami związanymi z ulewnym deszczem.

"W środę w związku z pogorszeniem się pogody, przechodzeniem ciepłego frontu atmosferycznego, całkowitym zachmurzeniem, deszczem, porywistym wiatrem i szybkim spadkiem ciśnienia atmosferycznego na północy kraju spodziewamy się wystąpienia bardzo niekorzystnych warunków biometeo" - informował 3 stycznia w swoim wpisie na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Od czwartku (5 stycznia) podobne alerty mogą objąć również województwa kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, łódzkie i mazowieckie.

Do końca czwartkowego dnia front opadów obejmie cały kraj. Najbardziej porywisty wiatr wystąpi nad morzem i w górach. Może wiać z prędkością od 60 do 100 km/h. W Sudetach, Tatrach i na Podlasiu możliwe są opady deszczu ze śniegiem.

Czytaj także: 

Polskie pisarki, na które warto zwrócić uwagęINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas