Cyklon namiesza w pogodzie. Jakie są prognozy dla Polski?

Cyklon Henk uderzył w Wielką Brytanię i zmierza w stronę Polski. W związku z tym pogoda w naszym kraju mocno się pogorszy. Czekają nas opady deszczu i duża różnica temperatur. Ponadto należy przygotować się na mróz.

Jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższych dniach?
Jakiej pogody możemy spodziewać się w najbliższych dniach?123RF/PICSEL

Henk uderzył w Wielką Brytanię

Henk na dobre wdarł się do Anglii i Walii, gdzie dał o sobie znać wiatrem osiągającym w porywach nawet 150 km na godz. i ulewnymi opadami deszczu, powodując również paraliż m.in. na kolei. Stacja BBC poinformowała, że niemal 10 tys. domów w niektórych częściach Anglii nadal nie ma prądu z uwagi na powalone drzewa i zerwane linie energetyczne.

Jaka pogoda czeka nas w Polsce?

I choć w Polsce na szczęście nie spodziewamy się tak ekstremalnej pogody, to jednak już w czwartek w niektórych regionach kraju, na północy i wschodzie, możemy odczuć arktyczne powietrze. Niemal nad całym krajem w czwartek zrobiło się pochmurnie i pada deszcz lub śnieg.

Na północnym wschodzie i w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, okresami także marznący deszcz powodujący gołoledź. W środę na północnym wschodzie intensywne opady śniegu. Temperatura minimalna na północnym wschodzie od minus dziewięciu kresek do zera, na pozostałym obszarze od 1 stopnia Celsjusza do 7 stopni Celsjusza.

Temperatura maksymalna odpowiednio od minus 7 do 0 stopnia Celsjusza i od jednej do dziesięciu kresek na plusie, tylko w piątek na północnym wschodzie od minus 2 stopni Celsjusza do 1 stopnia Celsjusza. Wiatr umiarkowany i dość silny oraz porywisty, powodujący miejscami na północnym wschodzie oraz w górach zawieje i zamiecie śnieżne - informuje IMGW.

Na południu Polski mogą wystąpić obfite opady śniegu
Na południu Polski mogą wystąpić obfite opady śniegu123RF/PICSEL

Z kolei w weekend czeka nas duże zachmurzenie i opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Na południu kraju opady mają być intensywne.

"Jest też bardzo dobra wiadomość, ponieważ między przyszłotygodniowym poniedziałkiem a piątkiem nad Europą zacznie się rozrastać wyż, który przyniesie nam dłuższy okres słonecznej, nawet bezchmurnej pogody, na co wszyscy czekamy" - informuje serwis twojapogoda.pl.

"Zbliżenia". Wróżbita Maciej o bólu młodości, o tym jak został wróżbitą i co nas czeka?INTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas