Reklama

Reklama

Czekając na dziecko

Raport "Niepłodność" to przewodnik dla wszystkich par starających się i oczekujących na dziecko. Powstał z myślą i o tych, które leczenia jeszcze nie podjęły, jak i tych, które mają już za sobą doświadczenie w staraniach o dziecko.

Ponad milion par zadaje sobie pytanie: dlaczego, mimo starań, nie możemy doczekać się upragnionego dziecka? Niektórzy ukrywają swój problem przed najbliższymi i w samotności przeżywają dramat rodzicielskiego niespełnienia. Ale większość wie, że dziecko nie spadnie z nieba. Idą więc do specjalistycznych klinik. Leczą się. Szukają. Pieniędzy na kolejne próby in vitro, sposobu na rozładowanie negatywnych emocji, pomysłu na relacje z najbliższymi w tych trudnych chwilach, odpowiedzi na kłębiące się w głowie pytania "czy nasz związek przetrwa próbę oczekiwania?", "która klinika będzie dla nas najbardziej odpowiednia?", "na czym polegają zabiegi, którym jesteśmy poddawani?".

Reklama

Niepłodność nie jest karą ani przeznaczeniem. To choroba. Ale choroba, którą można wyleczyć. Medycyna daje dzisiaj szanse na posiadanie własnego dziecka, parom, które w naturalny sposób, bez medycznej ingerencji nie mogłyby doczekać się potomstwa. Raport "Niepłodność" pokazuje, jak najlepiej pary mogą tę szansę wykorzystać.

Zawarte w raporcie wskazówki, porady, podsunięte rozwiązania pomogą uniknąć błędów w leczeniu, wyborze lekarza, a przede wszystkim zaoszczędzić - tak cenny w przypadku diagnozowania niepłodności - czas i pieniądze. Przywołane historie ludzi latami walczących o malucha pokażą, że w leczeniu i towarzyszącym mu emocjach pary nie są osamotnione, a rodzicielstwo może być spełnione nie tylko na drodze naturalnej, ale i adopcyjnej.

Raport jest kompleksowym opracowaniem obejmującym medyczne, psychologiczne, społeczne, finansowe, religijne, prawne, moralne, a nawet historyczne aspekty problemu niepłodności.

Znajdziemy więc wyjaśnienie najczęstszych przyczyn kłopotów z płodnością, opis koniecznych do wykonania badań, przegląd metod leczenia i technik wspomagania rozrodu metodą in vitro oraz dokładny opis procedur medycznych. Zapytani o opinię najlepsi specjaliści udzielają odpowiedzi na pytania o przebieg, a przede wszystkim skuteczność zapłodnienia pozaustrojowego.

Zamieszczony w raporcie spis klinik leczenia niepłodności wraz z cennikiem, prześledzeniem relacji pomiędzy liczbą leczących się par, a ilością narodzonych dzieci, komentarzami autorów i lekarzy - pomoże dokonać wyboru odpowiedniej kliniki i mądrego wyboru lekarza.

W osobnym dziale poświęconym psychologii psychologowie i konkretne pary opowiadają, jak radzić sobie z emocjami towarzyszącymi leczeniu i oczekiwaniu: jak ułożyć relacje z partnerem, jak sprostać stresowi wielomięsięcznego leczenia, jak przyjmować porażki, jak motywować się do sukcesu, jak - wreszcie - przyjąć wiadomość o niemożności posiadania własnego dziecka. Parom, które myślą o adopcji poświęcona jest część opisująca adopcyjne procedury i sposób przygotowania się na przyjęcie do rodziny nowego jej członka.

Wydawnictwo Medi Press, wydawca magazynu medycznego "Żyjmy dłużej".

Dowiedz się więcej na temat: Michał Czekaj | niepłodność | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje