Reklama

Czy można trzymać w domu figurkę Buddy? Odpowiedź księdza wywołała duże poruszenie

Ks. Piotr Jarosiewicz postanowił odpowiedzieć na pytanie jednej z internautek dotyczące trzymania w domu figurek Buddy. Duchowny postawiła sprawę jasno, a na reakcję internautów nie trzeba było czekać. „Pan Bóg nasz jest bogiem zazdrosnym” – stwierdził. Oto co jeszcze powiedział.

Czy można trzymać w domu figurkę Buddy?

Ks. Piotr Jarosiewicz aktywnie działa na TikToku, gdzie chętnie udziela odpowiedzi na pytania internautów i przekazuje wiedze dotyczącą wiary i Kościoła katolickiego. Przykładowo ostatnio rozwiał wszelkie wątpliwości związane przychodzeniem na mszę z dzieckiem, które nie zostało ochrzczone. 

Tym razem jedna z użytkowniczek TikToka postanowiła zapytać o trzymanie w domu figurek Buddy. Chciała się dowiedzieć czy jest to grzechem i jeśli tak, to czy powinna się ich pozbyć. Ks. Piotr Jarosiewicz za pomocą pewnego przykładu wytłumaczył, dlaczego w domu katolika nie powinny znajdować się takie przedmioty. 

"Pięknie ksiądz Piotr Pawlukiewicz mówił na zasadzie przykładu. Chłopak miał dziewczynę, kochał ją. Zerwał z nią i miał drugą dziewczynę. I z tą drugą dziewczyną wchodzą do niego do pokoju i nowa dziewczyna widzi zdjęcie tej dziewczyny byłej, kilka zdjęć, trzy czy cztery. No i ta dziewczyna mówi: 'Co to ma być?!'. On mówi: 'No wiesz, słuchaj, no to taka moja była, ale ja ciebie kocham'. No to co ona mówi? 'Weź to wyrzuć, przecież ja jestem tutaj. Moje zdjęcia trzymaj, bo mnie kochasz'. To coś mówi, tak? Więc wnętrze się uzewnętrznia" - wyjaśnił duchowny.

Reklama

Figura Matki Boskiej rzekomo płakała krwią i rozmnażała... pizzę. Papież Franciszek skomentował sprawę

Poruszenie pod filmem ks. Piotra Jarosiewicza

Ks. Piotr Jarosiewicz dodał: "Pan Bóg nasz jest bogiem zazdrosnym. Jeśli go kochamy, to ja bym w jego stronę szedł, żeby jego uwielbiać, patrząc na niego, modlić się i oddawać mu chwałę".

Zobacz także: "Co łaska" za ślub coraz droższa. Inflacja dotarła przed ołtarze

To właśnie te słowa nie do końca spodobały się internautom, co podkreślili w komentarzach. "Pan Bóg jest przecież doskonały, więc jak może być zazdrosny?", "A czy zazdrość nie jest wadą? A przecież Bóg jest idealny i nie ma w sobie żadnego zła", "Czym jest zazdrość? Wedle nauki Kościoła jest to grzech ciężki, więc coś tu jest nie tak" - czytamy na TikToku. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ksiądz | TikTok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy