Reklama

Czy można zajść w ciążę, będąc już w ciąży? Okazuje się, że tak!

Czy można zajść w ciążę, będąc już w ciąży? Choć wydaje się to nieprawdopodobne, to jednak okazuje się, że taka sytuacja jest możliwa. Zjawisko to jest niezwykle rzadkie i nazywa się superfekundacją. Doświadczyła jej Rebecca Roberts z Wielkiej Brytanii, która teraz jest szczęśliwą mamą "bliźniaków".

Podwójna ciąża. Jak to możliwe?

Rebecca Roberts doznała niemałego szoku, kiedy dowiedziała się, że nie urodzi jednego dziecka, tylko dwójkę i to wcale nie dlatego, że spodziewała się bliźniaków. Okazało się bowiem, że zaszła w kolejną ciążę, trzy tygodnie po pierwszym zapłodnieniu.

Jak to jest możliwe? W przypadku 39-letniej Brytyjki doszło do superfekundacji, czyli nadpłodnienia, które jest zwykle rzadko występującym zjawiskiem. Polega na zapłodnieniu różnych komórek jajowych przez plemniki pochodzące z odrębnych aktów płciowych.

Podwójna ciąża. "Bliźniaki" Roberts

Taką ciążę nazywa się dwojaczą. Szczęśliwie, dzieci Rebekki przyszły na świat zdrowe, w wyniku cesarskiego cięcia i w tym samym dniu. Noah jest znacznie większy od swojej siostry Rosalie z uwagi na fakt, że dłużej o kilka tygodni rozwijał się w łonie matki.

Reklama

Zachwycona mama cieszyła się z narodzin dzieci. Pisała na Instagramie: "Moje wyjątkowe Bliźniaki sprawiają, że moje serce topnieje. Dosłownie mam tyle miłości, że czuję, że zaraz pęknie. Uwielbiam to, że zaczynają ze sobą rozmawiać".

Czytaj więcej:

Przypadek jeden na dwa miliony. Te bliźnięta urodziły się w różnych latach

Jaka dieta dla kobiety w ciąży?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ciąża | wyjatkowe bliźniaki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy