Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę

W Och-Teatrze sezon trwa cały rok! We wtorek 27 czerwca odbędzie się premiera spektaklu pt. Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę w reżyserii Andrzeja Domalika i ze Zbigniewem Zamachowskim w roli tytułowej. Tradycyjnie już, teatr grać będzie całe lato i dzięki temu nowy spektakl zobaczyć będzie można w także lipcu i w sierpniu. Arcydzieło Haška zobaczymy w Ochu we wspaniałej obsadzie!

Premiera spektaklu „Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę” już we wtorek 27 czerwca 2017
Premiera spektaklu „Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę” już we wtorek 27 czerwca 2017 materiały prasowe

Rolę tytułową - Szwejka - zagra Zbigniew Zamachowski, na scenie partnerować mu będą Milena Suszyńska, Marcin Bubółka, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki, Henryk Simon i Michał Zieliński. Reżyseruje Andrzej Domalik, niezwykle ceniony twórca, który w teatrach prowadzonych przez Krystynę Jandę przygotował nie tylko wspaniałą, święcącą od lat tryumfy "Boską!", ale i znakomitą "Marię Callas. Master Class".

Adaptacja Andrzeja Domalika będzie przede wszystkim opowieścią o jednostce i wielkiej historii, o wojnie i o losie kogoś, kto nie jest w stanie pojąć, w czym uczestniczy. Właśnie zamordowano arcyksięcia Ferdynanda, porządek świata ulega zmianie. A Szwejk? Szwejk jest po prostu sobą. Trafia do wojska i gorliwie wypełnia swoje obowiązki, co w połączeniu z jego poczciwością doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji. Ale może w jego głupocie jest metoda?

Książka Haška to jedna z najsłynniejszych opowieści świata. Od jej wydania minęło już prawie całe stulecie, a popularność niezbyt dobrego żołnierza nie słabnie. Jego absurdalne losy przetłumaczono dotąd na 57 języków, doczekały się licznych ekranizacji i adaptacji.

Odtwórca roli Szwejka, Zbigniew Zamachowski, tak mówi o swojej pracy:


- Cieszę się, że będę miał okazję zagrać Szwejka. Ta rola to duże wyzwanie - przecież książka Haška należy do ścisłego kanonu literatury światowej - ale i duża przyjemność; pracuję ze znakomitym reżyserem i wspaniałymi kolegami i koleżankami. Zapraszam do Och-Teatru na spotkanie z dobrym wojakiem Szwejkiem!

Premiera spektaklu "Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę" już we wtorek 27 czerwca 2017 r. w Och-Teatrze. Kolejne spektakle 28-30.06 i 21-28.07.

Bilety dostępne online na stronie www oraz w kasach teatru!

DOBRY WOJAK SZWEJK IDZIE NA WOJNĘ

Przekład: Paweł Hulka-Laskowski | Adaptacja i reżyseria: Andrzej Domalik | Scenografia i kostiumy: Jagna Janicka | Światło: Katarzyna Łuszczyk | Muzyka: Mateusz Dębski | Ruch sceniczny: Leszek Bzdyl | Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska | Producent wykonawczy i asystent reżysera: Alicja Przerazińska

Obsada: Milena Suszyńska (aktorka Teatru Narodowego), Marcin Bubółka, Krzysztof Dracz, Mirosław Kropielnicki, Henryk Simon, Zbigniew Zamachowski (aktor Teatru Narodowego), Michał Zieliński

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas