​Domowe sposoby na pielęgnację brwi

Pielęgnacja twarzy i ciała przychodzi nam naturalnie każdego dnia. Wiele osób zapomina lub pomija pielęgnację brwi. Wbrew pozorom istnieją tanie i skuteczne domowe sposoby, by dobrze o nie zadbać.

Domowa pielęgnacja pomoże przyspieszyć porost brwi
Domowa pielęgnacja pomoże przyspieszyć porost brwi123RF/PICSEL

Naturalna pielęgnacja brwi

Wiele produktów, które znajdziemy w kuchennych szafkach możemy wykorzystać do pielęgnacji brwi. Dzięki domowym specyfikom zagęścimy brwi, ujarzmimy niesforne włoski i nadamy im atrakcyjnego wyglądu.

  • Sok z cebuli

Najtańszym składnikiem spożywczym, jaki możemy wykorzystać do pielęgnacji brwi jest cebula. Potrzebny w tym celu jest sam sok, który z łatwością wyciśniemy z obranego warzywa. Związki siarki zawarte w cebuli przyspieszą porost włosków i sprawią, że będą lśniące.

Wystarczy świeży sok z cebuli wmasować w brwi i pozostawić na kilka minut. Po tym czasie, należy zmyć twarz letnią wodą. Podczas pielęgnacji brwi z pomocą cebuli należy uważać na oczy.

  • Oliwa z oliwek

W pielęgnacji brwi przydatna okaże się także oliwa z oliwek. Można ją stosować, jako naturalny olejek do brwi. Oliwa może być w temperaturze pokojowej lub lekko podgrzana. Niewielką ilość należy wmasować w brwi i pozostawić na kilka minut lub całą noc. Naturalna esencja sprawi, że włoski będą odżywione, będą szybciej rosły i lepiej się układały.

  • Miód

Naturalny miód również pomoże wzmocnić i odżywić brwi. Przy pielęgnacji brwi należy posmarować je miodem i pozostawić na kilka minut, a następnie dokładnie zmyć letnią wodą. Ze względu na wysoką lepkość płynnego złota należy wykonywać to ostrożnie, by przypadkowo nie wyrwać pojedynczych włosków.

  • Mleko

Do pielęgnacji brwi w domowym zaciszu nada się także mleko. Najlepiej wybierać świeże, niepasteryzowane i pełnotłuste. Wystarczy zamoczyć wacik kosmetyczny i przetrzeć nim brwi, by krople pozostały na włoskach. Po około 20 minutach trzeba przemyć twarz letnią wodą. Zawarte w mleku proteiny odżywią, wzmocnią i przyspieszą porost włosków.

Zobacz także:

Naturalne i domowe sposoby nie zawsze się sprawdzająInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas