Domowy sposób na drugi podbródek. Działa jak lifting
Zmieniająca się z wiekiem elastyczność skóry, geny, a także nieodpowiednia dieta mogą być przyczynami powstania drugiego podbródka. To często wstydliwy problem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Z tą niedoskonałością można jednak łatwo sobie poradzić. Wystarczy kilka minut specjalnych ćwiczeń.
Ćwiczenia i masaże niwelujące problem drugiego podbródka nie są nowością. A jednak nie każdy zna te naturalne sposoby na poprawienie urody. Podwójny podbródek nie pojawia się jedynie u osób zmagających się z nadwagą - może pojawić się wraz ze starzeniem się skóry lub w wyniku działania genów odziedziczonych po przodkach.
Wtedy zmiana nawyków żywieniowych niewiele pomoże. Kilka minut wygospodarowane w harmonogramie codzienności na specjalne ćwiczenia i masaże może przynieść bardzo zadowalające i widoczne efekty.
Zobacz także: Obrzęk limfatyczny. Niewydolność układu chłonnego
Ćwiczenia na pozbycie się drugiego podbródka
Podwójny podbródek uda nam się zmniejszyć za pomocą codziennych ćwiczeń. Najlepiej zacząć od wysuwania do przodu żuchwy i napinania dolnych mięśni twarzy. Następnie nabieramy do ust powietrza i przemieszczamy je pomiędzy policzkami, tak by kolejno je nadymać. Na koniec wyraźnie i głośno wyrecytować wszystkie samogłoski alfabetu - a, ą, e, ę, i, o, u, y.
Ćwicząc okolice twarzy, musimy pamiętać, by być systematycznym w tym działaniu i nie zapominać o nich. Takie "wagary" mogą zniweczyć cały efekt.
Zobacz również: Jak wzmocnić układ limfatyczny?
Masaż na drugi podbródek
Palcem środkowym i wskazującym każdej dłoni wykonujemy koliste ruchy od zawiasu żuchwy w stronę podbródka. W ten sposób rozcieramy i rozmasowujemy mięśnie twarzy, a dzięki temu stymulujemy krążenie i pobudzamy skórę do regeneracji.
Wraz ze wzrostem napięcia naskórka podwójny podbródek widocznie się zmniejszy.
Dodatkowo kosmetyki
Ćwiczenia i masaże możemy wspomóc także odpowiednimi kosmetykami. Aplikacja ujędrniających substancji to doskonałe wsparcie naturalnych sposobów. Kremy z retinolem, witaminą C, kwasem hialuronowym, kolagenem to wrogowie drugiego podbródka.
Przeczytaj również: Leczenie ogrodem. Czym jest hortiterapia?