Reklama

Dziadkowie dopuścili się szantażu. Nie chcieli zgodzić się na piosenkę pary młodej

Wybór piosenki do pierwszego tańca jest bardzo ważnym elementem wesela. To właśnie para młoda, ma czuć się dobrze oraz komfortowo podczas tego wydarzenia. Według przesądu ta tradycja ma mieć wpływ na przyszłe życie nowożeńców. Niestety często rodziny pary młodej próbują ingerować w przygotowania weselne. Z podobnym problemem musieli zmierzyć się nowożeńcy z Wielkiej Brytanii. Dziadkowie nie chcieli zgodzić się na wybraną przez nich piosenkę. Dopuścili się okropnego szantażu!

Pierwszy taniec - symbol miłości oraz jedności

Tradycja oraz przesąd nakazują, aby państwo młodzi rozpoczęli wesele pierwszym tańcem. Jest to moment wyczekiwany przez najbliższych. Pokaz ma być symbolem miłości oraz jedności pary młodej. Według przesądu stawiane równo pierwsze kroki mają uosabiać wspólne życie świeżo upieczonego małżeństwa. Wszystkie elementy taneczne mają ukazywać zgodność między nowożeńcami, czyli każdy krok, tempo oraz muzyka mają znaczenie. Pierwszy taniec jest symbolem początku wspólnego życia, dlatego ważne jest, aby to para młoda decydowała o tym jak będzie wyglądał. Wspólny taniec to też spore wyzwanie, gdyż potrzebuje wielu treningów, a występ przed gośćmi może wzbudzać tremę. Często jednak najbliżsi mieszają się w przygotowania ślubne i negują wybory nowożeńców. Z podobnymi trudnościami musieli zmierzyć się zakochani z Wielkiej Brytanii. 

Reklama

Zobacz również: 10 pytań, które musisz mu zadać, zanim zdecydujesz się na ślub

Wybrali oryginalną piosenkę na pierwszy taniec. Dziadkowie nie chcieli się zgodzić!

Nowożeńcy zdecydowali się na oryginalną piosenkę do pierwszego tańca. Wybranym utworem był hymn Ligi Mistrzów. Niestety ta decyzja nie każdemu przypadła do gustu. Problem pojawił się po stronie rodziny panny młodej. Jej dziadkowie dopuścili się szantażu. Zagrozili, że jeżeli para młoda nie zmieni piosenki, to zabiorą im wcześniej ofiarowane pieniądze na wesele. Datek wynosił pięć tysięcy funtów. Dziadkowie nie byli w stanie zaakceptować wybranego przez nowożeńców utworu.

Matka panny młodej ma inne zdanie. Broni swojej córki!

Odmienną opinię miała matka panny młodej. Według kobiety jest to decyzja, która należy do państwa młodych i to im pierwszy taniec ma odpowiadać. Podobne komentarze pojawiły się ze strony internautów, którzy nie ukrywali swojego oburzenia zaistniałą sytuacją. Twierdzą, że wybieranie piosenki do pierwszego tańca nie jest obowiązkiem, w który mają angażować się dziadkowie. Są takie osoby, którym wybór piosenki bardzo się spodobał. Internauci radzili nowożeńcom, aby albo oddać pieniądze rodzinie, albo spokojnie z nią porozmawiać i wytłumaczyć, dlaczego podjęli taką decyzję, a nie inną.

Zobacz również: Najmodniejsze fasony sukni ślubnych? Inspirowane księżniczkami Disneya
Camilla w dniu ślubu Karola i Diany ubrała się na biało

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pierwszy taniec | wesele | nowożeńcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy