Fashion in Cracow

To jedno z największych wydarzeń w Polsce łączących jednocześnie modę, kulturę i sztukę. Ideą projektu jest promocja Krakowa za pośrednictwem mody oraz zebranie i pokazanie szerszej publiczności, także zagranicznej, lokalnych twórców oraz wszystkich tych, którzy projektują, fotografują i stylizują.

Ulica Grodzka, jeden z najpiękniejszych zakątków stolicy Małopolski,  już 17 sierpnia stanie się jednocześnie jednym z najdłuższych w Polsce wybiegów mody. Gwiazdą tegorocznej edycji wydarzenia będzie znana na całym świecie projektantka. Swoje kolekcje pokazywała m.in. na paryskim tygodniu mody Haute Couture, w czasie Mercedes FASHION Week w Nowym Yorku oraz w Moskwie.

Reklama

Tworzy modę na światowym poziomie, ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, ubiera takie gwiazdy jak Cheryl Cole  czy Kelly Rowland. Eva Minge, bo o niej mowa, nie tylko pokaże swoją najnowszą kolekcję, ale też uświetni swoją obecnością całe wydarzenie. Dodatkowo zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęły znane aktorki, piosenkarki i modelki, które wystąpią na wybiegu w ubraniach młodych projektantów.

Oprócz całodziennych pokazów mody, w ramach wydarzenia odbędą się liczne imprezy towarzyszące. Wystawy fotografii konkursowych w kilku miejscach Krakowa, targi mody i dizajnu oraz wykłady na temat polskiej mody.

Organizatorzy Fashion in Cracow chcą udowodnić, że Kraków otwiera się nie tylko na artystów i poetów, ale także coraz bardziej sprzyja branży fashion. Miasto aspiruje już nie tylko do statusu europejskiej stolicy kultury, ale także stolicy mody.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje