Reklama

Gdynia na liście miast świata, w których żyje się najlepiej

Gdynia została wyróżniona w konkursie LivCom, w którym nagradza się pod względem jakości życia. Nadbałtycka miejscowość, która zajęła trzecie miejsce w kategorii miast od 150 do 400 tys. mieszkańców, znalazła się na tej liście jako jedyne polskie miasto.

"Gdynia z nagrodą za jakość życia. Podczas wielkiego finału nagród LivCom Awards 2019 w kategorii miast od 150 tys. do 400 tys. mieszkańców Gdynia znalazła się na podium, zdobywając trzecie miejsce!" - czytamy na oficjalnym profilu miasta na Facebooku.

"Od lat konsekwentnie realizujemy politykę zrównoważonego rozwoju, której celem jest zabezpieczenie wszystkich potrzeb obecnych mieszkańców, jak i kolejnych pokoleń gdynian. Dlatego, niezmiernie cieszy, że grono międzynarodowych ekspertów potwierdziło słuszność naszych działań w obszarze gospodarczym, społecznym i środowiskowym" - skomentował wyniki konkursu cytowany na Facebooku Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni.

Reklama

Nagrody LivCom zostały ustanowione w 1997 roku. To jedyny na świecie konkurs, który koncentruje się na najlepszych praktykach dotyczących zarządzania środowiskiem lokalnym. Celem LivCom jest rozwijanie i dzielenie się najlepszymi praktykami, a także poprawa jakości życia mieszkańców. Tworzący ranking eksperci analizują ponad ćwierć miliona miast na świecie, a ostatecznej oceny dokonuje międzynarodowe jury. Współorganizatorem konkursu jest UNEP - agenda Organizacji Narodów Zjednoczonych powołana w celu ochrony środowiska.

Gdynia zajęła trzecie miejsce w kategorii miast od 150 - 400 tys. mieszkańców. Wyprzedziły ją tylko Xicheng, dzielnica Pekinu i norweskie Bergen.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy