Reklama

Gdzie wyjechać w październiku na wakacje? Temperatura sięga tam nawet 30 stopni

Zbliża się październik, a wiele osób jeszcze nie wykorzystało swojego urlopu. Październik to również dobry miesiąc na spędzenie wakacji w niektórych krajach, w których temperatura może sięgać nawet 30 stopni. Biura podróży poza sezonem turystycznym oferują korzystne wycieczki. Gdzie jeszcze będzie ciepło w październiku?

Wypoczniesz tam w słoncu i bez tłumów

Egipt to świetny kierunek na spędzenie wakacji w październiku. Temperatura może sięgać nawet 30°C w dzień. Polecanymi kierunkami przez biura podróży są Marsa Alam, Sharm el-Sheik lub Hurghada. Jako że sezon turystyczny trwa tam przez cały rok, to nie będzie tam żadnych ograniczeń związanych z wycieczkami. W ofertach turystycznych nie brakuje ciekawych propozycji, nawet tych korzystnych cenowo. Niektóre oferty last minute zaczynają się nawet od 1700 zł za osobę na tydzień czasu w pakiecie all inclusive. 

Zobacz również: Jak będzie wyglądać lato 2024? Najnowsze badania wyjaśniają

Reklama

Państwo, a nawet dwa, w których nie brakuje słońca

Ciekawym wyborem na podróż jest Cypr, który należy do dwóch państwa: Republiki Cypryjskiej oraz Cypru Północnego. Miejsce to warto odwiedzić przede wszystkim ze względu na ciekawą i długą historię. Jednak to nie tylko kraj dla głodnych wiedzy, ale również dla osób, które chciałyby wypocząć w październiku. W tym czasie na Cyprze średnia temperatura to 27-28°C - według najlepszapogoda.com. Biura podróży oferują wycieczkę na 7 dni ze śniadaniem i obiadokolacją już od 2 tys. zł za osobę. Chcąc wykupić wakacje all inclusive, należy się przygotować na wydatek przynajmniej 2600 zł za osobę. 

Królowa tych wakacji. Bez tłumów w październiku

Najpopularniejszym kierunkiem tego roku, według największych biur podróży jest Turcja, która również jest chętnie odwiedzana w październiku. To idealny okres na zwiedzenie bez tłumów turystów, których nie brakuje w szczytowych sezonach. Średnia temperatura w Turcji w tym czasie to 19-27°C według najlepszapogoda.com. Pośrednicy turystyczni tacy jak wakacje.pl, oferują wycieczki za nawet 1438 zł za osobę na 7 dni w pakiecie all inclusive. Najchętniej wybieranymi kierunkami są: Alanya, Beldibi i Kemer. 

Zobacz również: Starożytne dary dla Posejdona: Odkrycie greckich archeologów rzuca nowe światło na kult bogów

Temperatura powyżej 26 stopni. Czego chcieć więcej?

Na sprzyjającą pogodę można również trafić w Hiszpanii i na Wyspach Kanaryjskich. Średnia temperatura w Hiszpanii kontynentalnej to 17-26°C, a na wyspach od 26°C wzwyż. W październiku warto odwiedzić takie miasta jak Costa del Sol, Madryt, Sitges, Kanrabria lub Huelva. Ciekawym pomysłem będzie wybranie się na Fuertaventurę, Gran Canarię lub Teneryfę. Wycieczki na stronach biur podróży zaczynają się od ok. 2450 zł za osobę na 7 dni w pakiecie all inclusive. 

Zobacz również: Greckie lato na polską jesień: Rodos, Kos, Zakynthos

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróże | wakacje 2023
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy