Reklama

Reklama

GIS ostrzega przed popularnymi talerzami. Wykryto zagrożenie dla zdrowia

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie przed talerzami, które można kupić w jednej z popularniejszych sieci handlowych. Poinformowano o przekroczeniu dopuszczalnego limitu migracji formaldehydu z talerzy z melaminy. Podano, że spożywanie posiłków, które miały kontakt z tymi wyrobami może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia.

GIS wydał ostrzeżenia publiczne

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował konsumentów o wykrytym zagrożeniu. Jak podano w oficjalnym komunikacie, badania Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykazały przekroczenie limitu migracji specyficznej formaldehydu z talerzy z melaminy. "Na podstawie oceny ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Państwowego Instytutu Badawczego należy uznać, że spożywanie posiłków podawanych na tych talerzach może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia konsumenta w zakresie narażenia na formaldehyd" - napisano w ostrzeżeniu. 

Mowa tu o talerzach z melaminy w kolorze niebieskim, które są dystrybuowane w Polsce poprzez sieć Action. Przedmiotem odpowiedzialnym za produkt jest natomiast: AM/63 P.O BOX 37211, 1030 AE AMSTERDAM, THE NETHERLANDS. W szczegółach dotyczących talerzy podano również dokładny numer partii (034914), a także kod kreskowy (8720573192279).

Reklama

Jakie działania podjęto?

GIS informuje, że ze sklepów w Polsce zostanie wycofana partia produktu, o którym mowa w ostrzeżeniu. Wycofywanie z obrotu będzie monitorowane przez organy urzędowej kontroli żywności. Poza tym zalecono, by produktu nie używać w kontakcie z żywnością. 

***

Zobacz także:

Kryzys demograficzny na Dolnym Śląsku. Wiele miast powoli umiera

Kiedy przejść na emeryturę i zyskać? Wskazano konkretne miesiące

Bon turystyczny traci ważność za dwa dni? Burza w sieci!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: GIS | Główny Inspektorat Sanitarny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy