Reklama

Reklama

Bon turystyczny traci ważność za dwa dni? Burza w sieci!

Na jednej z grup na Facebooku, zrzeszającej krakowskie mamy ukazał się dwa dni temu post, który wzbudził od razu spore kontrowersje. Jedna z mam napisała bowiem, że w informacji poinformowano ją, iż bon turystyczny, którego ważność miała być przedłużona do marca 2023 roku, traci ją już 30 września! Czy rodzice, którym nie udało się go wykorzystać właśnie stracili taką możliwość?

Na jednej z krakowskich grup na Facebooku pojawił się dwa dni temu post: 

- napisała jedna z mam i momentalnie wywołała burzę. 

Trudno się dziwić, bo jeszcze niedawno rząd utrzymywał, że faktycznie przedłuży ważność bonu turystycznego do marca 2023 roku. Część rodziców postanowiła więc poczekać i, zamiast decydować się na pierwsze z brzegu oferty, zastanowić się, jak go najlepiej wykorzystać. 

Zobacz również: Zimą 2022 wróci nauka zdalna? Ten scenariusz jest możliwy!

Rząd przedłużył ważność bonu turystycznego. Do kiedy jest ważny?

Na stronie gov.pl faktycznie widnieje informacja, że bon jest ważny do 30 września 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Z drugiej strony Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej zapowiedziała na konferencji prasowej, że jego ważność zostaje wydłużona do marca 2023 roku. Powód? Duża liczba niezrealizowanych bonów. 

Reklama

- to tylko część komentarzy, które pojawiły się pod postem jednej z mam. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że rodzice nie muszą mieć powodu do obaw - ważność  bonu turystycznego została przedłużona do marca 2023 roku, a cały bałagan jest zapewne wynikiem tego, że nie wszystkie hotele czy miejsca, gdzie można go zrealizować, otrzymały już tę informację. 

Bon turystyczny: Gdzie go wykorzystać?

Bon turystyczny wykorzystać można na terenie Polski, płacąc nim za usługi hotelowe czy imprezy i inne aktywności turystyczne objęte programem. Listę takich miejsc sprawdzić można pod adresem: bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow. 

Bon turystyczny: Kto może skorzystać?

Bon turystyczny o wartości 500 zł przysługuje na każde dziecko do 18 roku życia. Na dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 1000 zł. Jeśli prawo do opieki nad dzieckiem jest naprzemienne, świadczenie to przysługuje obojgu rodzicom po 250 zł.

Zobacz również:

Mogą stracić rentę rodzinną. Kluczowy jeden dokument, a czasu coraz mniejINTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: bon turystyczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy